Aby czerpać przyjemność z unikalnych wrażeń z jazdy, ważne jest poczucie bezpieczeństwa za kierownicą. Do Jeep® Renegade dostępnych jest ponad 60 systemów bezpieczeństwa i ochrony, w tym po raz pierwszy w tym segmencie system unikania kolizji czołowych Forward Collision Warning i asystent pasa ruchu LaneSense™ Departure Warning-Plus.

Jeep® Renegade uzyskał prestiżowe pięć gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP, osiągając końcową punktację 80/100. Euro NCAP zwiększyło próg wymagany do uzyskania upragnionej oceny 5 gwiazdek w kategorii bezpieczeństwa dorosłych, dzieci i pieszych. Innowacyjna architektura „small-wide 4x4” i liczne systemy bezpieczeństwa oferowane w standardzie lub na zamówienie, obejmujące sześć poduszek powietrznych w wyposażeniu seryjnym, przyczyniły się do zdobycia tego wyróżnienia.
KOMFORT BEZSTRESOWEJ JAZDY DZIĘKI SYSTEMOWI FORWARD COLLISION WARNING
Z UKŁADEM CRASH MITIGATION
Dzięki czujnikom radarowym i wideo ten innowacyjny system jest w stanie określić, czy Jeep® Renegade zbliża się zbyt szybko do innego pojazdu lub dużej przeszkody na swojej drodze - i ostrzec lub pomóc w uniknięciu/złagodzeniu skutków niebezpiecznych zdarzeń.
Układ ten interweniuje w 3 krokach:
Predictive Collision Warning - system sygnalizacji dźwiękowej i wizualnej z dodatkową
funkcją „szarpnięcia hamulcem”, ostrzegający o zbliżaniu się pojazdu do przeszkody.

Zaawansowany asystent hamowania (ABA) - jeśli kierowca reaguje na sytuację
na drodze, ale nie hamuje odpowiednio mocno, zaawansowany asystent hamowania (ABA)
zwiększy siłę hamowania w celu uniknięcia wypadku lub ograniczenia jego skutków.

System ograniczania skutków zderzenia (Collision Mitigation) - jeśli kierowca nie
reaguje na sytuację na drodze, system włącza układ hamulcowy w celu uniknięcia/ograniczenia skutków kolizji.
DOMINUJ NA DRODZE:
AYSTENT PASA RUCHU LaneSense™
W modelu Jeep® Renegade zawsze jedziesz w dobrym kierunku. Pozycja pojazdu na pasie ruchu jest monitorowana przez kamery. Jeżeli kierowca zbliży się w sposób niezamierzony do granic pasa, system ostrzeże go o tym zagrożeniu sygnałami wizualnymi i dźwiękowymi. Ponadto w przypadku wykrycia, że samochód zjeżdża z pasa, system będzie aktywnie wspomagał kierowcę w podjęciu odpowiednich manewrów korygujących z wykorzystaniem funkcji elektronicznego wspomagania układu kierowniczego.
TWOJE TRZECIE OKO: MONITOROWANIE MARTWYCH PÓL WIDZENIA (BSM) I OBSZARU
ZA POJAZDEM (REAR CROSS PATH DETECTION)
Dzięki ciągłemu monitorowaniu przestrzeni pomiędzy pojazdem a innymi użytkownikami drogi system monitorowania martwego pola pomaga zachować bezpieczną odległość od innych pojazdów. W momencie pojawienia się sytuacji zagrożenia związanej z martwym polem widzenia z tyłu lub z boku pojazdu kierowca jest odpowiednio powiadamiany za pomocą podświetlanych ikon na lusterkach bocznych lub sygnału dźwiękowego.
BLISKO TWOICH POTRZEB: ADAPTACYJNY TEMPOMAT (ACC) System ten automatycznie dostosowuje prędkość pojazdu przy zbliżaniu się do innego pojazdu na tym samym pasie ruchu lub przy wjeździe pojazdu na ten sam pas ruchu. Jeżeli jednak jadący z przodu pojazd przyspieszy lub zjedzie na inny pas, system zacznie zwiększać prędkość pojazdu aż do osiągnięcia wartości ustawionej na tempomacie. Funkcja ta jest szczególnie użyteczna podczas jazdy w trudnych warunkach pogodowych lub przy ograniczonej widoczności.
NIE OGLĄDAJ SIĘ ZA SIEBIE: TYLNA KAMERA
Z UKŁADEM DYNAMICZNYCH LINII
Poszerz swoje pole widzenia. Dzięki tylnej kamerze cofania ParkView będziesz mieć doskonałą widoczność podczas cofania, a dzięki układowi dynamicznych linii będziesz mógł skorzystać z dodatkowych wskazówek ułatwiających parkowanie.
POCZUJ SWOBODĘ: KEYLESS ENTER-N-GO™
I IMMOBILIZER SILNIKA SENTRY KEY
Renegade opracowano z myślą o bezpieczeństwie. Dotyczy to również kluczyków. Podczas wchodzenia do samochodu elektroniczny czujnik jest w stanie wykryć, czy masz przy sobie pilota. Jeśli tak, będziesz mógł uruchomić samochód, naciskając przycisk Start&Stop. Dodatkowo w silniku wbudowano przekaźnik, który rozpozna, czy używasz osobistego kluczyka. W przypadku wykrycia nieprawidłowego kluczyka, silnik wyłączy się po kilku sekundach.
BEZPIECZNIEJSZY NIŻ MOŻESZ TO SOBIE WYOBRAZIĆ Renegade pomaga kierowcy uzyskać optymalne parametry jazdy w każdej sytuacji. Model ten wyposażono w różne systemy bezpieczeństwa Jeep® DNA, takie jak asystent ruszania pod wzniesienie Hill Start Assist (HSA), system kontroli zjazdu Hill Descent Control ułatwiający bezpieczny zjazd po stromych zboczach w terenie oraz układ monitorowania ciśnienia w oponach (TPM) informujący o zbyt niskim ciśnieniu w oponach.