MOAB EASTER JEEP® SAFARI 2019

Gwiazdą tegorocznego Easter Jeep® Safari będzie długo oczekiwany, całkowicie nowy Jeep® Gladiator, który zadebiutuje na malowniczych i wymagających szlakach Moab. Z tej okazji marki Jeep® i Mopar® prezentują sześć nowych modeli koncepcyjnych stworzonych na bazie samochodów terenowych, które z pewnością zwrócą na siebie uwagę publiczności.

JEEP® WAYOUT

Jeep® Wayout to prawdziwie terenowy samochód, który wykorzystuje największą w tej klasie ładowność użyteczną najnowszego Gladiatora pozwalającą poszukiwaczom przygód na oddalenie się od utartego szlaku. Jeep® Wayout to funkcjonalny samochód koncepcyjny, który dysponuje namiotem dachowym, w którym wygodnie mogą spać dwie osoby, oraz dużym, rozkładanym dachem. Nowością jest kolor Gator Green, który będzie dostępny w produkcyjnych modelach Gladiatora.

Jeep® Wayout oferuje większe możliwości terenowe, dzięki wyższemu o 2 cale zawieszeniu na bazie elementów z gamy Jeep® Performance Parts oraz 17-calowym obręczom kół z 37-calowymi, terenowymi oponami do jazdy po błocie, nawiązującymi do oryginalnych pickupów Willys, które utorowały drogę nowoczesnym terenówkom Jeepa®. Ponadto wyciągarka Warn o uciągu 12000 funtów wraz z snorkelem od Jeep® Performance Parts pomaga w pokonywaniu rozmaitych przeszkód - zarówno mokrych jak i suchych.

Jednostką napędową Jeepa® Wayout jest znakomity silnik Pentastar V6 o pojemności 3,6 litra, sprzężony z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów.

JEEP® FLATBILL

Zaprojektowany z myślą o pustynnym stylu życia, koncepcyjny Jeep® Flatbill to kolejny wariant całkowicie nowego Gladiatora, z domieszką ekstremalnych emocji świata Motocrossu - czego efektem jest charakterystyczny, rzucający się w oczy, pełen nonszalancji wygląd pojazdu, idealnego do przewożenia całej gamy ""zabawek"".

Jeep® Flatbill to pick-up w pełni przystosowany do transportu ubrudzonych błotem motocykli podczas każdej przygody w terenie.

Wewnątrz, pokryta wykładziną podłoga plus siedzenia w wybranym przez klienta wariancie wykończenia dają zabawny i sportowy klimat.

Jednostką napędową Jeepa® Flatbill jest silnik Pentastar V6 o pojemności 3,6 litra z dolotem zimnego powietrza, sprzężony z ośmiostopniową, automatyczną przekładnią.

DISCOVER MORE

JEEP® M-715 FIVE-QUARTER

Kontynuując tradycję ""Resto-Mods"" podczas Easter Jeep® Safari, oto nadchodzi Jeep® M-715 Five-Quarter, który stanowi idealne połączenie klasycznych i nowoczesnych komponentów. Termin ""Five-Quarter"" (pięć ćwierci) to historyczne nawiązanie do pick-upów marki Jeep® z przeszłości, które mialy ładowność jedna i jedna czwarta tony, czyli ""pięć ćwierci"".

Począwszy od modelu M-715 z 1968 r., wygląd tego wojskowego pojazdu na bazie Gladiatora uległ zmianie, dzięki ulepszeniom w zakresie designu i funkcjonalności podwozia, jednostki napędowej i konfiguracji przestrzeni ładunkowej, czego efektem jest prawdziwe arcydzieło motoryzacji.

Z zewnątrz oryginalny przód z blachy zastąpiła konstrukcja z włókna węglowego. Pozostałe modyfikacje nadwozia obejmują 3,5-calowy obniżenie linni miękkego, składanego dachu, które jeszcze bardziej wzmacnia fabryczny zarys ogromnej ciężarówki.

Wewnątrz zainstalowano siedzenia z nowego Jeepa® Wranglera, które, dzięki temu, że nie posiadają zagłówków mają niskie oparcie i elegancko się prezentują. Ponadto, nowy, lekki panel przyrządów oraz panele drzwi tworzą aluminiowe komponenty obrabiane strumieniem wody.

Jeep® M-715 Five-Quarter napędzany jest przez superdoładowany silnik ""Hellcrate"" HEMI V8 o pojemności 6,2 litra, który wytwarza ponad 700 KM mocy.

JEEP® J6

Koncepcyjny Jeep® J6 to nadal pick-up, łączący w sobie klasyczny styl półciężarówek Jeepa® z późnych lat 70-tych ubiegłego stulecia z prototypowymi i produkcyjnymi elementami z gamy Jeep® Performance Parts od Mopar.

Jeep® J6 to Rubicon z dwudrzwiową kabiną, oferujący maksymalną przestrzeń ładunkową, dzięki dużej i funkcjonalnej skrzyni ładunkowej o długości 6 stóp, która jest o 12 cali dłuższa od standardowego przedziału ładunkowego Jeepa® Gladiatora. Zespół ds. designu Mopar i Jeep® sięgnął po kultowy lakier Metallic Brilliant Blue, stanowiący hołd dla wyglądu nadwozia Jeepa® Honcho z 1978 r.

DNA nadwozia wpływa do wnętrza Jeepa® J6. Wstawki na panelu przyrządów są w kolorze nadwozia, zaś obszyte skórą Katzkin siedzenia i podłokietniki posiadają akcenty w niebieskim kolorze nadwozia. Zestaw akcesoriów Mopar uzupełnia jasny zespół pedałów, dywaniki podłogowe na każdą pogodę oraz tłoczone osłony na drzwiach z logo marki Jeep®.

JEEP® JT SCRAMBLER

Koncepcyjny Jeep® JT Scrambler to inspirowana dziedzictwem mieszanka łącząca historyczną paletę kolorów oraz grafiki ikonicznego CJ Scramblera, które krzyżują się z gamą dostępnych na zamówienie elementów Jeep® Performance Parts i koncepcyjnych ""smaczków"".

Odniesienie do wyglądu należącego do ery wczesnych lat 80 ubiegłego stulecia modelu CJ8 Scrambler stanowią pasy po bokach w kolorze Punk'N Orange i Nacho, biegnące od paneli przednich aż do przedziału ładunkowego oraz współgrająca z nimi grafika umieszczona na masce silnika. Zwieńczeniem białego nadwozia jest otwierany dach w kolorze klasycznego bursztynu, który stanowi kontynuację stylu retro.

Do opartego na Jeepie® Gladiatorze Rubicon Scramblera dostępna jest gama części Jeep® Performance Parts marki Mopar, obejmująca cztery, 5-calowe światła LED umieszczone na sportowym pałąku bezpieczeństwa oraz dwa znajdujące się na słupkach A.

Motyw kolorystyczny nadwozia Scramblera przenika do wewnątrz pojazdu. Obszyte skórą Katzkin siedzenia w kolorze Amaretto Brown wyróżnia pomarańczowa lamówka, zaś na oparciach siedzeń znajduje się wyhaftowane w kolorze Light Tungsten logo grilla Jeep®.

JEEP® GLADIATOR GRAVITY

Koncepcyjny Jeep® Gladiator Gravity, związany z tematyką wspinaczki na skałach, oferowany jest z pełną gamą dostępnych od chwili wprowadzenia na rynek elementów Jeep® Performance Parts od Mopar, które pomogą wyposażyć tych, którzy pragną wspiąć się na jeszcze większe wysokości.

Jeep® Gladiator Rubicon jest dostępnym na zamówienie wyrazem tego, w jaki sposób elementy z gamy Jeep® Performance Parts mogą zwiększyć możliwości i wszechstronność całkowicie nowego pick-upa. Zamontowane w poprzek przedziału ładunkowego szyny Mopar umożliwiają montaż specjalnego kosza, w którym przewozić można sprzęt wspinaczkowy, jak na przykład liny, karabinki, kaski i buty. Jedyny w swoim rodzaju system zamkniętego przedziału ładunkowego od Mopar/Decked oferuje dodatkową, zamykaną przestrzeń ładunkową w postaci podwójnych, wysuwanych szuflad, jednocześnie nie ograniczając możliwości przewozu ładunku na górze skrzyni.

Samochód wyposażony został w dolot zimnego powietrza oraz sportowy układ wydechowy, które zwiększają moc silnika i wartość momentu obrotowego. Wewnątrz spotkamy obszyte skórą Katzkin siedzenia z wyszytym nicią w kolorze Tungsten logo grilla Jeep®. Dodatkowe akcesoria od Mopar obejmują klamki opatrzone logo marki Jeep®, torby MOLLE (Modular Lightweight Load-carrying Equipment) oraz dywaniki podłogowe na każdy rodzaj pogody wraz ze specjalnym systemem, który umożliwia bezpośrednie odprowadzanie wody i zanieczyszczeń.

EASTER JEEP® SAFARI

Easter Jeep® Safari składa się z jazd terenowych, głównie jednodniowych wypraw, wyruszających z Moab w stanie Utah, które odbywają się przez cały czas imprezy trwającej dziewięć dni. Jeep® Safari po raz pierwszy zostało zorganizowane w 1967 roku przez Izbę Handlu w Moab, i była to jednodniowa wyprawa terenowa. Na przestrzeni lat, wraz ze wzrostem liczby uczestników, czas trwania Safari wydłużał się, aż osiągnął obecne rozmiary dziewięciodniowego wydarzenia. Wielka Sobota w wielkanocny weekend stanowi punkt kulminacyjny imprezy.

NEWSLETTER JEEP®

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach dotyczących marki Jeep®

PARTNERZY JEEPA®

Jeep® ma zaszczyt być sponsorem i partnerem wielu zespołów i organizacji