JEEP® NA SALONIE SAMOCHODOWYM W GENEWIE 2018
Tegoroczny salon Geneva Motor Show był wyjątkowy dla marki Jeep® ze względu na dwie europejskie premiery: nowego Jeepa Wranglera, nowego Jeepa Cherokee oraz światowy debiut Jeepa Grand Cherokee Trackhawk, najmocniejszego SUV-a marki w historii. Fascynującym nowościom towarzyszyła nowa edycja specjalna „Night Eagle” Jeepa Compassa i nowości w gamie Renegade oraz Grand Cherokee.

Gwiazdą główną stoiska marki był nowy Jeep® Wrangler. To już czwarta generacja modelu, który stał się ikoną wolności i swobody. Jego najnowsza odsłona potwierdza pozycję samochodu jako niekwestionowanego mistrza off-roadu, jednocześnie zapewniającego komfort i dynamikę jazdy do codziennego użytku. Nowy Wrangler zachowuje wszystkie elementy dziedzictwa swojego poprzednika, a przy tym oferuje zupełnie nowe silniki, jeszcze większe poczucie wolności z otwartą przestrzenią nad głową i wiele zaawansowanych funkcji technologicznych dla jeszcze lepszego bezpieczeństwa i łączności. Żeby podkreślić to kultowe dziedzictwo marki, obok nowego Wranglera na stoisku pojawił się Willys-Overland MB z 1941 roku, samochód powszechnie uznawany za pierwszego Jeepa i model od którego rozpoczęła się legenda amerykańskiej marki.

W Genewie europejska publiczność miała też okazję po raz pierwszy zobaczyć na żywo nowego Jeepa Cherokee. Najmocniejszego SUV-a klasy średniej w nowej odsłonie wyróżnia nowy design premium, wierny DNA marki oraz nowe technologie i zaawansowane silniki z lepszymi osiągami i mniejszym zużyciem paliwa.

Podczas Geneva Motor Show 2018 swój światowy debiut miał również najmocniejszy i najszybszy SUV w historii markiGrand Cherokee Trackhawk. Jego serce stanowi doładowany, 6,2-litrowy silnik V-8 o mocy 700 KM i momencie obrotowym 868 Nm.

Wśród wyjątkowych premier znalazł się również Jeep® Compass Night Eagle – nowa edycja specjalna wyróżniająca się wyjątkowym stylem nadwozia z czarnymi elementami Gloss Black, które nadają mu bardziej agresywny i sportowy wygląd. Nowa edycja Compassa uzupełnia gamę serii specjalnych Night Eagle, do której należą już modele Renegade, Cherokee, Grand Cherokee i Wrangler, i która w ciągu ostatnich latach cieszy się w Europie ogromnym powodzeniem.

Odwiedzający targi mieli okazję przyjrzeć się nowościom i nowym wersjom przeznaczonym na rynek europejski, takim jak Renegade MY 2018 oferujący teraz jeszcze lepszą łączność ze światem dzięki nowemu systemowi multimedialnemu Uconnect z 5", 7" lub 8,4" ekranem. Ten zaawansowany system łączy w sobie szeroki zakres funkcjonalności od nawigacji, rozrywki i zestaw głośnomówiący po sterowanie funkcjami zwiększającymi komfort pasażerów. W świetle reflektorów znalazła się topowa wersja wyposażenia Limited z czarnymi akcentami Carbon Black z nowym wnętrzem Polar Plunge, napędzana silnikiem 1.4 MultiAir 2 o mocy 170 KM.

Wielbicieli sportowej elegancji w luksusowym wydaniu zachwycił z kolei nowy Grand Cherokee S – model inspirowany sportem, łączący design klasy premium z nowym sportowym wyglądem nadwozia, podkreślonym przez błyszczące akcenty Granite Crystal. Model zaprezentowany w ekskluzywnym białym kolorze Bright White został wyposażony w wysokoprężny silnik Multijet II o pojemności 3,0 l i mocy 250 KM, a we wnętrzu wyróżnia się czarną tapicerką ze skóry Nappa z zamszowymi akcentami.