Nowy Jeep® Wrangler 4xe

Wrangler od lat udowadnia, że żaden szczyt nie jest zbyt wysoki, by go zdobyć i żadna granica nie jest zbyt trudna do przekroczenia. Wzorcowe systemy i funkcjonalność pozwalają mu pokonać niemal każdą przeszkodę. To ogromna siła marki z 80-letnim doświadczeniem, licznymi sukcesami i innowacjami na koncie, która może poszczycić się gamą najczęściej nagradzanych SUV-ów w historii. Już w 1941 r. legendarny Willys MA/MB, pierwszy samochód Jeepa, był ucieleśnieniem koncepcji napędu 4x4, która zakłada, że każdy teren można pokonać odpowiednim pojazdem. Dzisiaj Jeep® kontynuuje techniczną ewolucję marki dzięki gamie 4xe, którą zapoczątkowały modele Renegade i Compass. Nowa hybryda plug-in Wrangler 4xe to obecnie najwszechstronniejszy, najpotężniejszy, najbardziej wydajny, zaawansowany technicznie i przyjazny dla środowiska Wrangler, jaki wprowadzono na europejskie rynki.

W 2021 r. Wrangler daje swoim klientom jeszcze więcej wolności, udowadniając, że jazda Jeepem z napędem elektrycznym może być jednocześnie emocjonująca, przyjemna i przyjazna dla środowiska. Stawia też kolejny krok w kierunku świadomej i zrównoważonej przyszłości oraz elektryfikacji całej gamy. Technologia 4xe umożliwia jazdę w pełnym trybie elektrycznym podczas codziennych dojazdów do miasta, swobodę i wydajną jazdę po drogach. Posiadacze Wranglera 4xe mogą też cieszyć się możliwościami terenowymi pojazdu w niemal absolutnej ciszy. Model przypadnie więc do gustu entuzjastom jazdy terenowej, bo elektryfikacja spotęgowała jego legendarne możliwości. Równie dobrze sprawdzi się też w przypadku kierowców poszukujących SUV-a do codziennego użytku, którzy nie chcą wybierać pomiędzy wolnością i przyjemnością z jazdy a troską o środowisko.

Nowy Wrangler 4xe z napędem hybrydowym plug-in doskonale łączy zaawansowaną technologię ze swobodnym i autentycznym duchem Jeepa. W efekcie powstał w 100% niepowstrzymany pojazd z niespotykanymi dotąd cechami:

• elektryfikacja zwiększyła jego osiągi: przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,4 sekundy,
• 380 KM maksymalnej łącznej mocy oraz 637 Nm momentu obrotowego,
• zaawansowany hybrydowy układ napędowy plug-in zapewnia zasięg do 50 km i zerową emisję w trybie całkowicie elektrycznym (w cyklu miejskim WLTP),
• dwa silniki elektryczne i pakiet akumulatorów wysokonapięciowych oraz zaawansowany, czterocylindrowy silnik 2.0 z turbodoładowaniem i sprawdzoną, 8-biegową skrzynię automatyczną TorqueFlite,
• jeszcze lepsze możliwości terenowe zapewnia natychmiastowa dostępność momentu obrotowego i lepsze osiągi dzięki połączeniu turbodoładowanego silnika benzynowego i elektrycznego układu napędowego.

Emblemat „Trail Rated” jest gwarancją najlepszych właściwości terenowych, które w zależności od wyposażenia obejmują:

• dwa zaawansowane systemy napędu 4x4 typu full time aktywowane na żądanie Selec-Trac lub Rock Trac,
• osie Dana nowej generacji,
• elektroniczne blokady przedniej i tylnej osi Tru-Lock,
• mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Trac-Lok, • elektroniczne rozłączany przedni stabilizator.

Nowy Wrangler jest też ekologiczny i wydajny. Jego zużycie paliwa wynosi około 3,5 litra/100 km w trybie hybrydowym, a emisja CO2 jest niższa o prawie 70% w porównaniu z wersją benzynową zgodnie z cyklem WLTP. Ładowanie nowego Wranglera 4xe jest łatwe i szybkie. Posiadacze pojazdu mogą też skorzystać ze specjalnych rozwiązań do ładowania na publicznych stacjach i w domu, za pomocą stacji easyWallbox zapewniającej pełne ładowanie w mniej niż 3 godziny przy 7,4 kW, oferowanej przez Free2Move eSolutions (joint venture Stellantis, zawartej poprzez swoją spółkę zależną FCA Italy SpA i Engine EPS) oraz Mopar®. Dodatkowo funkcja Max Regen umożliwia ładowanie podczas hamowania rekuperacyjnego.

Dostępne są trzy wersje wyposażenia z dwoma systemami napędu 4x4 i specjalnymi 17 i 18-calowymi aluminiowymi obręczami kół:

• Sahara 4xe,
• Rubicon 4xe,
• ekskluzywna edycja specjalna „80th Anniversary 4xe”.

By zwiększyć możliwość personalizacji modelu, klienci mogą wybierać spośród aż dziesięciu kolorów nadwozia, które można łączyć z różnymi dostępnymi konfiguracjami dachu: miękkim, twardym, elektrycznym Power Soft Top i zestawem dachów, aby czerpać niezrównane wrażenia z jazdy pod gołym niebem w typowym stylu Wranglera.

Standardowe wyposażenie obejmuje system multimedialny Uconnect™ NAV z 8,4-calowym ekranem dotykowym, integrację smartfona poprzez aplikacje Apple CarPlay, Android Auto i usługi Uconnect oraz specjalny dla modeli 4xe 7-calowy wyświetlacz TFT z informacjami o poziomie naładowania akumulatora i zasięgu (w trybie elektrycznym i hybrydowym) i 9-głośnikowy system audio Alpine z subwooferem 552W.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa oferują zaawansowane systemy ADAS najnowszej generacji, w tym:

• dostępne w standardzie system monitorowania martwego pola z funkcją wykrywania obiektów na drodze cofania
• kamerę tylną
• elektroniczny system stabilizacji toru jazdy z elektronicznym systemem przeciwdziałania dachowaniu,
• asystenta parkowania przodem i tyłem,
• bezkluczykowy system Keyless Enter 'N Go™
• w wyposażeniu opcjonalnym: tempomat adaptacyjny, systemy ostrzegania o zagrożeniu najechania na poprzedzający pojazd oraz nową przednią kamerę (standard w wersji Rubicon).

Już od lipca model jest dostępny w salonach sprzedaży. W Polsce posiadacze Jeepa mogą przystąpić do Jeep® Wave – nowego programu lojalnościowego i obsługi klienta marki, w ramach którego zyskują dostęp do licznych korzyści, takich jak: 2 lata przeglądów okresowych, pomoc drogową, specjalne usługi czy dostęp do ekskluzywnych wydarzeń. Dodatkowo Leasys i FCA Bank wspierają zakup Wranglera 4xe szeroką ofertą finansowania dopasowaną do różnych odbiorców. Wiele rozwiązań produktowych ułatwia zakup różnym nabywcom Jeepa. Współpraca z marką Mopar® sprawia, że klienci mogą wybierać spośród ponad 100 akcesoriów ułatwiających personalizację i zwiększenie funkcjonalności pojazdu.

Dowiedz się więcej o nowym Wranglerze 4xe: 

https://www.jeep.pl/4xe-hybrydy/nowy-wrangler-4xe


Sprawdź relację z cyfrowej konferencji prasowej: 

https://www.youtube.com/watch?v=4dLRt09Jyv0

// START TREASURE DATA SCRIPT // END TREASURE DATA SCRIPT