100% HYBRYDA. 100% JEEP®
Jeep® odkrywa na nowo napęd na cztery koła poprzez połączenie swoich wyjątkowych możliwości 4x4 z potężnym silnikiem elektrycznym. Zużycie paliwa i emisja spalin zostały zmniejszone, a osiągi i bezpieczeństwo zwiększone. Co więcej, 4xe jest kluczem do otwarcia drzwi nowego świata mobilności, który zmienia sposób przeżywania prawdziwych przygód z Jeepem.
Łatwe ładowanie
Ładowanie akumulatora nowego Jeepa 4xe Plug-in Hybrid jest proste, intuicyjne i wygodne dzięki pełnej gamie sposobów ładowania: podczas jazdy, jak w standardowej hybrydzie, oraz za pomocą gniazdka w domu lub w ogólnodostępnym punkcie ładowania. Zawsze łatwo i szybko.
Łatwe przemieszczanie się.
Jeep® 4xe zawsze ładuje akumulator w czasie jazdy dzięki nowym systemom, takim jak eCoasting i eBraking.
Ponadto, dzięki nowym usługom i dedykowanym systemom możesz łatwo doładować akumulator w każdym europejskim punkcie ładowania. Przemieszczanie się nigdy nie będzie problemem.
Łatwo być w kontakcie.
Nowy Jeep® 4xe Plug-in Hybrid jest wyposażony w innowacyjną technologię, która pozwala Ci być w kontakcie i obsługiwać swój pojazd oraz zaplanować ładowanie niezależnie od tego, gdzie jesteś.

Łatwe ładowanie

Każdy Jeep® 4xe Plug-in Hybrid może automatycznie ładować akumulator w czasie jazdy. Ponadto, Jeep® 4xe ma wiele możliwości ładowania z gniazdka, które są intuicyjne, wszechstronne i proste w użyciu w każdej sytuacji. Ładowanie baterii jest łatwe i szybkie.

Kabel do ładowania

Jeep® 4xe Plug-in Hybrid jest standardowo wyposażony w kabel do ładowania umożliwiające pełne naładowanie akumulatora za pomocą zwykłego gniazdka. Czas pełnego naładowania akumulatora od zera to mniej niż 4 godziny.

easyWallbox

Naładuj akumulator szybciej. Nowy easyWallbox (dostępny na życzenie ) jest inteligentną i intuicyjną ładowarką, którą można łatwo zamontować w domu bez pomocy elektryka. Dzięki prostej konfiguracji easyWallbox będzie wiedział ile energii jest wykorzystywane przez urządzenia domowe i odpowiednio dostosuje moc ładowania, tak aby uniknąć przeciążenia sieci. Jest również w stanie zapisywać i wykorzystywać dane poprzednich cyklów, aby zoptymalizować proces ładowania.

Dostępne dodatkowe kWh
Dostosuj swoją umowę z dostawcą, aby używać energii do 7,4 kWh i ładować swój pojazd w 1,5 godziny.
Technologia Smart
Korzystaj z technologii smart, aby monitorować poziom naładowania akumulatora i planować jego ładowanie.
Płatności
Ładowarka easyWallbox jest dostępna we wszystkich opcjach finansowania.

Rozwiązania za każdym zakrętem

Jeśli ładowanie nie jest możliwe w Twoim domu, możesz skorzystać z przewodu ładującego pasującego do wszystkich ogólnodostępnych punktów ładowania w Europie. Ładowanie, gdziekolwiek jesteś, nigdy nie było tak łatwe.

Karta EV z funkcją rezerwacji, płatności i roamingu.

Dzięki elektronicznej karcie EV możesz ładować swój pojazd na każdej stacji w Europie w stałych stawkach. Ta sama cena za każdym razem.

Aplikacja mobilna Jeep®

Aplikacja mobilna Jeep®, dostępna za darmo we wszystkich sklepach z aplikacjami, daje dostęp do wszystkich nowych funkcji 4xe. Cały system, zintegrowany jest z systemem infotainment samochodu i można go konfigurować według własnych potrzeb.

Zawsze połączony

Technologia na pokładzie 4xe Plug-in Hybrid obejmuje najnowsze rozwiązania łączności dostępne w usługach Jeep®. Obsługuj pojazd zdalnie i zarządzaj jego ładowaniem w prosty i intuicyjny sposób, bezpośrednio ze smartfona przez aplikację mobilną Jeep®.

Zdalne zarządzanie i inteligentna nawigacja

Obsługuj Jeepa 4xe Plug-in Hybrid na odległość. Monitoruj stan akumulatora bezpośrednio ze smartfona, a dzięki interaktywnej nawigacji możesz znaleźć najbliższe dostępne stacje ładowania i informacje o gniazdkach, godzinach pracy i dostępności oraz miejscach, które wcześniej zaznaczyłeś.

Harmonogram ładowania

Zaplanuj ładowanie samochodu i wybierz pobór mocy. Możesz nawet ustawić temperaturę swojego pojazdu zanim do niego wsiądziesz. Wszystko bezpośrednio na smartfonie dzięki aplikacji mobilnej Jeep®. Wszystkie opcje ładowania są teraz w zasięgu ręki.

WIĘCEJ TECHNOLOGII NIŻ KIEDYKOLWIEK WCZEŚNIEJJeep® 4xe Plug-in Hybrid, wyposażony jest w układ napędowy składający się z silnika benzynowego napędzającego przednie koła oraz silnika elektrycznego zarezerwowanego dla tylnych kół. Silnik elektryczny jest zasilany przez akumulator o mocy 11,4 kW, który można ładować w czasie jazdy poprzez hamowanie regeneracyjne lub z gniazdka elektrycznego. Wybierając całkowicie elektryczny tryb jazdy przejedziesz do 50 km, idealny zasięg dla jazdy po mieście.

Nowy sposób na jazdę

Sposób prowadzenia, który ogranicza zużycie paliwa i emisję spalin, szczególnie w mieście. Nowe selektor hybrid pozwala wybrać tryb jazdy łatwo i szybko, przystosowując się do każdej sytuacji. Tryb Hybrid automatycznie zarządza mocą obu silników. W trybie Electric silnik spalinowy jest wyłączony, a pojazd korzysta tylko z silnika elektrycznego bez emisji spalin. Tryb E-Save oszczędza energię akumulatora i ładuje go w czasie jazdy.

Spersonalizowane rozwiązania mobilności

Wybierz sposób finansowania, który najlepiej spełnia Twoje wymagania i pasuje do Twojego stylu jazdy. FCA Bank oferuje różne formy finansowania, które przybliżają Cię jeszcze bardziej do zakupu nowego Jeepa 4xe Plug-in Hybrid.

JEEP® MILES

Wybierz finansowanie oparte o intensywność używania pojazdu. Dzięki Jeep® Miles od Leasys płać tylko za kilometry, które przejedziesz. Pierwsze 1000 km jest wliczone w plan.

JEEP® CARCLOUD

Wejdź na parking, na którym zawsze jest coś dla Ciebie. Jeep® CarCloud to forma leasingu oparta o wybrany plan płatności, która pozwala Ci wybrać Jeepa 4xe Plug-in Hybrid na każdą okazję.

Naturalnie odpowiedzialny

Nowa technologia na pokładzie 4xe Plug-in Hybrid posiada standardową 8-letnią gwarancję na akumulator, najlepszą w swojej kategorii. Istnieje też opcja przedłużenia gwarancji o kolejne 3 lata.

Standardowa gwarancja akumulatora to 8 lat i 160 tys. kilometrów.

Do 5 lat gwarancji na pojazd.

Oferta Jeepa 4xe Plug-in Hybrid

Przetestuj nową technologię Jeepa 4xe Plug-in Hybrid.

renegade-4xe

Jeep® Renegade 4xe

wrangler-4xe

Jeep® Wrangler UNLIMITED 4xe

compass-4xe

JEEP® COMPASS 4xe

grand-cherokee-4xe

JEEP® GRAND CHEROKEE 4xe

Zużycie paliwa dla gamy Jeep® 4xe (l/100 km): 1,8 - 4,1; emisja CO2 (g/km): 41 - 94. Wartości zostały określone na podstawie cyklu WLTP, zaktualizowane 21 czerwca 2022 r. Podane wartości służą do celów porównawczych.

FAQ

Technologia 4xe

Jakiego rodzaju silniki elektryczne/hybrydowe są stosowane na świecie?

• ICE: Internal Combustion Engine (silnik o spalaniu wewnętrznym) to tradycyjny silnik wykorzystujący energię cieplną (benzynowy, dieslowski itd.), w którym spalanie paliwa wywoływane jest poprzez utleniacz (zazwyczaj powietrze) wewnątrz komory spalania stanowiącej integralną część układu obiegu płynu.
• E-HYBRID: silnik o spalaniu wewnętrznym w połączeniu z silnikiem elektrycznym. Akumulator ładowany jest przez silnik o spalaniu wewnętrznym oraz układ hamowania regeneracyjnego. Nie pozwala on na jazdę w trybie w pełni elektrycznym.
• HEV: silnik o spalaniu wewnętrznym w połączeniu z silnikiem elektrycznym. Akumulator ładowany jest przez silnik o spalaniu wewnętrznym oraz układ hamowania regeneracyjnego. Parametry akumulatora pozwalają na pokonywanie krótkich dystansów w trybie całkowicie elektrycznym.
• PLUG-IN HYBRID: silnik o spalaniu wewnętrznym w połączeniu z silnikiem elektrycznym. Akumulator ładowany jest również z zewnętrznego źródła energii (gniazdo ładowania) oraz przez układ hamowania regeneracyjnego. Parametry akumulatora pozwalają na pokonywanie długich dystansów w trybie całkowicie elektrycznym.
• BEV: trakcję zapewnia wyłącznie silnik elektryczny. Jazda odbywa się w trybie elektrycznym, a akumulator ładowany jest tylko ze źródła zewnętrznego oraz przez układ hamowania regeneracyjnego.
• REEV: posiada niewielki generator zasilany benzyną, który ładuje akumulator, zwiększając zasięg w sytuacji, gdy poziom naładowania akumulatora jest niski.

Dlaczego skłaniacie się Państwo w stronę rozwiązania Plug-in Hybrid?

Plug-in Hybrid jest jednym z najlepszych rozwiązań wykorzystującym zalety zastosowania silnika o spalaniu wewnętrznym (ICE) w połączeniu z silnikiem elektrycznym. Ponadto, w świecie hybryd, Plug-in Hybrid gwarantuje optymalne wyważenie pomiędzy zasięgiem elektrycznym, czasem ładowania, oszczędnością paliwa, właściwościami jezdnymi i osiągami.

Jakie są główne zalety pojazdu typu Plug-in Hybrid?

Samochody typu Plug-in Hybrid oferują wiele korzyści pojazdów elektrycznych takie jak niższe koszty utrzymania, brak hałasu podczas podróży oraz zerowy poziom emisji w przypadku jazdy z wykorzystaniem w pełni elektrycznego napędu, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności konwencjonalnego silnika spalinowego na dłuższych dystansach, bez konieczności doładowywania akumulatora ze źródła zewnętrznego. W wyniku połączenia silnika spalinowego z silnikiem elektrycznym pojazd dostarcza również większy moment obrotowy i lepsze osiągi niż ma to miejsce w przypadku silników o większej pojemności.
Jeep® 4xe stanowi nowoczesne rozwiązanie oferujące lepsze osiągi i większy komfort jazdy przy jednoczesnym zapewnieniu niższych kosztów utrzymania i niższego poziomu emisji w porównaniu do pojazdów z silnikami spalinowymi

Jakiego rodzaju samochodami elektrycznymi jest gama Jeep® 4xe?

Gama Jeep® 4xe to pojazdy typu Plug-In Hybrid Electric Vehicles z napędem 4x4, wyposażone w silnik benzynowy napędzający przednie koła oraz silnik elektryczny zapewniający napęd dla tylnych kół, poprawiając terenowe parametry samochodu. Obydwa silniki współpracują ze sobą poprzez automatyczne zarządzanie pojazdem. Silnik elektryczny zasilany jest przez akumulator o mocy 11,4 kW, który jest doładowywany podczas jazdy przy użyciu układu hamowania regeneracyjnego lub zewnętrznie z sieci elektrycznej. Przy całkowicie naładowanym akumulatorze samochód może funkcjonować jako pojazd w pełni elektryczny o maksymalnym zasięgu do 50 km. W sytuacji gdy akumulator będzie bliski wyczerpania, dojdzie do automatycznego uruchomienia się silnika benzynowego, który będzie doładowywał akumulator w trakcie jazdy, jednocześnie zapewniając stałą dostępność napędu 4xe.

Jaka dokładnie technologia została zastosowana w wersjach Jeep® 4xe w porównaniu z tradycyjnymi modelami?

Modele Jeepa 4xe dają klientowi możliwość jazdy przy użyciu kilku trybów: Electric, Hybrid, a także trybu e-Save, który oszczędza energię zgromadzoną w akumulatorze. Dostępne są nowe e-funkcje takie jak trener ekonomicznej jazdy eco-coaching, hamowanie regeneracyjne oraz programowalny układ klimatyzacji kabiny (który można uruchomić przy użyciu telefonu komórkowego lub specjalnego timera wbudowanego w system multimedialny pojazdu). Ponadto, modele 4xe wyposażone są w specjalne funkcje obejmujące dedykowany panel wskaźników, dedykowane strony na 8,4-calowym wyświetlaczu systemu multimedialnego oraz nowy tryb Sport systemu zarządzania trakcję Selec-Terrain®, który podnosi osiągi pojazdu poprzez zwiększenie otwarcia przepustnicy i poprawę reakcji układu kierowniczego.

Czy gama Jeep®4xe zostanie poddana certyfikacji Trail Rated?

Tak, modele Jeep® 4xe będą posiadały najlepsze parametry terenowe SUV-ów typu Plug-in Hybrid marki Jeep® z napędem 4x4 na rynku. Elektryfikacja jeszcze bardziej polepszy ich legendarne właściwości, dzięki większemu momentowi obrotowemu, jaki zapewnia silnik elektryczny, oraz możliwości jego niezwykle precyzyjnej regulacji na początkowych etapach i podczas jazdy po najbardziej wymagających szlakach, gdzie wymaganą są niskie przełożenia układu napędowego.

Jakie będą kluczowe funkcje nowej gamy Jeep® 4xe pod względem łączności?

Nowe modele Jeep® 4xe wyposażone będą w najnowocześniejsze systemy łączności. W standardzie posiadać będą usługi UConnect Services* i zapewnią klientowi nowoczesne usługi związane z bezpieczeństwem i wygodą. Dzięki systemowi Uconnect użytkownicy Jeepa 4xe będą zawsze informowani o statusie ich samochodu za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Jeep® na smartfony.

Pytania i odpowiedzi dotyczące ładowania

Jak długo trzeba ładować akumulator?

Przedział czasowy wynosi od 1,5 h, w przypadku użycia szybkiej ładowarki (wysoko wydajny Wallbox lub ogólnie dostępna stacja ładowania) do około 3 h w przypadku użycia domowego gniazdka elektrycznego przy założeniu jego maksymalnej wydajności.

Czy system wyposażony jest w tryb szybkiego ładowania, czy tylko tryb standardowy?

System ładowania umożliwia szybkie ładowanie do 7,2 kW.

Jak mam ustawić moje ładowanie?

Za pośrednictwem systemu multimedialnego pojazdu lub za pomocą aplikacji Jeep® zainstalowanej w smartfonie. Podczas każdego ładowania w domu użytkownik będzie miał możliwość ustawienia preferowanego czasu ładowania (na przykład w ciągu nocy) oraz wyboru programu określającego natężenie prądu ładowania przy użyciu dedykowanej strony na wyświetlaczu systemu multimedialnego.

Co się stanie, kiedy dojdzie do wyczerpania akumulatora w trakcie jazdy?

Silnik ICE (silnik o spalaniu wewnętrznym) uruchomi się automatycznie, umożliwiając dalszą podróż. System zaprojektowano w taki sposób, aby zachowany został minimalny poziom naładowania w celu zapewnienia działania napędu 4x4.

Co się stanie, kiedy kierowca zapomni naładować akumulator?

Silnik ICE (silnik o spalaniu wewnętrznym) umożliwia korzystanie z pojazdu, jednocześnie ładując akumulator. W ten sposób działanie napędu 4x4 jest zawsze zapewnione.

Czy temperatura na zewnątrz ma wpływ na akumulatory?

Akumulatory zaprojektowano z myślą o prawidłowym działaniu przy wszystkich średnich temperaturach w ciągu roku. Ich wydajność może ulec zmniejszeniu w zależności od ekspozycji samochodu na działanie bardzo wysokich temperatur przez długi czas, ponieważ energia zużywana jest do chłodzenia akumulatorów. Podobnie w przypadku bardzo niskich temperatur wydajność akumulatorów może ulec zmniejszeniu.

Ile jest dostępnych metod ładowania samochodu?

Pojazd jest ładować się w trakcie jazdy lub po podłączeniu do zewnętrznego źródła zasilania.

W jaki sposób w gamie Jeep® 4xe można ładować akumulator z zewnętrznego gniazda zasilania?

Pojazdy będą ładować akumulatory poprzez:
1- hamowanie regeneracyjne: w pojazdach elektrycznych wykorzystuje się proces hamowania regeneracyjnego, w wyniku którego energia kinetyczna pojazdu zamieniana jest na energię elektryczną, która następnie wykorzystywana jest do ładowania akumulatora, dzięki czemu nie dochodzi do jej zmarnowania w postaci energii cieplnej, jak ma to miejsce w przypadku konwencjonalnych hamulców w pojazdach z silnikiem o spalaniu wewnętrznym.
Silniki elektryczne zużywają energię wprawiając pojazd w ruch. W chwili gdy ruch ten nie jest potrzebny (na przykład podczas wytracania prędkości), siła hamowania może zostać wykorzystana do odwrócenia działania silnika i wytwarzania energii elektrycznej. Proces ten nazywany jest hamowaniem regeneracyjnym, a wytworzona w jego wyniku energia elektryczna może zostać przesłana do akumulatora. W prawidłowych warunkach, dzięki kumulacji odzyskanej energii elektrycznej zasięg samochodu elektrycznego może zostać wydłużony o ponad 10%.

2- tryb jazdy E-Save: po wybraniu tego trybu przy użyciu selektora hybrydowego, system 4xe będzie utrzymywał zadany poziom naładowania akumulatora lub może go doładować do określonego poziomu.

W jaki sposób w gamie Jeep® 4xe można ładować akumulator z zewnętrznego gniazda zasilania?

Każdy Jeep® 4xe wyposażony będzie w przewód ładowania w warunkach domowych (zwany Mode 2), który podłączany będzie do gniazda typu 2 w pojeździe. Oznacza to, że użytkownik będzie mógł ładować akumulator Jeepa 4xe w garażu lub przed domem, jeżeli tylko dostępne będzie tam zewnętrzne gniazdo energii elektrycznej. Pokładowa ładowarka przetwarza prąd zmienny na prąd stały do ładowania.

Jaki sprzęt jest potrzebny do ładowania?

• Standard: Przewód ładowania w warunkach domowych. Wszystkie pojazdy 4xe marki Jeep® są już wyposażone w standardowy przewód ładowania w warunkach domowych, który można podłączyć do zwykłego, domowego gniazdka elektrycznego.
• Opcja: Przewód szybkiego ładowania. Przewód ładowania typu 3, który umożliwia ładowanie pojazdu 4xe na ogólnie dostępnej stacji ładowania.
• Opcja dostępna już w ramach pierwszej edycji pakietu 4xe „e-Features”: inteligentna ładowarka domowa (Wallbox) prądu zmiennego wraz z przewodem stosowanym na ogólnie dostępnych stacjach ładowania (mode 3), do jeszcze szybszego ładowania.

Czy trzeba zmienić instalację elektryczną w swoim domu?

Modele Jeep® 4xe standardowo wyposażono w przewód do ładowania, który można podłączyć bezpośrednio do każdego gniazdka domowego. Nie są konieczne żadne zmiany w instalacji elektrycznej. W sprawie zainstalowania szybszych i bardziej komfortowych rozwiązań do ładowania, doradzamy klientom, aby skontaktowali się z wykwalifikowanym elektrykiem, w celu rozszerzenia domowej instalacji elektrycznej o oddzielny i dedykowany obwód ładowania oraz zainstalowania dedykowanego gniazda lub Wallboxa przeznaczonego do ładowania pojazdów 4xe.

Co oznacza kWh?

kWh oznacza kilowatogodzinę, miarę ilości energii jaka może zostać nagromadzona w akumulatorze. W przypadku danego samochodu, akumulator o większej pojemności lub większej liczbie kWh będzie charakteryzował się dłuższym zasięgiem i/lub lepszym działaniem. W przypadku danej pojemności, rzeczywisty zasięg będzie różnił się w zależności od stylu jazdy i warunków atmosferycznych.

Czy samochody elektryczne można ładować podczas deszczu?

Proces ładowania w normalnych warunkach użytkowania gwarantuje całkowite bezpieczeństwo, nawet podczas deszczu. Klienci nie są narażeni na ryzyko porażenia prądem elektrycznym

// START TREASURE DATA SCRIPT // END TREASURE DATA SCRIPT