Rozpocznij podróż
ODKRYJ SZCZEGÓŁY

Wrangler Unlimited 4xe SAHARA

STING GRAY SNAZZBERRY SILVER ZYNITH SARGE GREEN HYDRO BLUE HIGH VELOCITY GRANITE CRYSTAL FIRECRACKER RED BRIGHT WHITE BLACK
STING GRAY
SNAZZBERRY
SILVER ZYNITH
SARGE GREEN
HYDRO BLUE
HIGH VELOCITY
GRANITE CRYSTAL
FIRECRACKER RED
BRIGHT WHITE
BLACK
STING GRAY

Wrangler Unlimited 4xe SAHARA

Wersja Sahara jest standardowo wyposażona w system multimedialny Uconnect™ czwartej generacji z 8,4-calowym ekranem dotykowym i nawigacją, 9-głośnikowy system Alpine® i 18-calowe felgi aluminiowe z dwubarwnym wykończeniem.

Dowiedz się więcej

Wersja Sahara jest standardowo wyposażona w system multimedialny Uconnect™ czwartej generacji z 8,4-calowym ekranem dotykowym i nawigacją, 9-głośnikowy system Alpine® i 18-calowe felgi aluminiowe z dwubarwnym wykończeniem.

Cena od 333.700 PLN *

Wrangler Unlimited 4xe RUBICON

BRIGHT WHITE STING GRAY SILVER ZYNITH HYDRO BLUE HIGH VELOCITY GRANITE CRYSTAL FIRECRACKER RED BLACK
BRIGHT WHITE
STING GRAY
SILVER ZYNITH
HYDRO BLUE
HIGH VELOCITY
GRANITE CRYSTAL
FIRECRACKER RED
BLACK
BRIGHT WHITE

Wrangler Unlimited 4xe RUBICON

Jeep® Wrangler Rubicon, teraz dostępny w wersji 4xe Plug-In Hybrid, posiada dwie podstawowe cechy, które uczyniły go tak lubianym: styl i osiągi. Ten model jest standardowo wyposażony w nową naklejkę 4xe na masce, 32-calowe opony Mud Terrain, kamerę TrailCam z przodu oraz system blokowania dyferencjału Tru-Lok®. Odpowiedni sprzęt do prawdziwych przygód.

Dowiedz się więcej

Jeep® Wrangler Rubicon, teraz dostępny w wersji 4xe Plug-In Hybrid, posiada dwie podstawowe cechy, które uczyniły go tak lubianym: styl i osiągi. Ten model jest standardowo wyposażony w nową naklejkę 4xe na masce, 32-calowe opony Mud Terrain, kamerę TrailCam z przodu oraz system blokowania dyferencjału Tru-Lok®. Odpowiedni sprzęt do prawdziwych przygód.

Cena od 342.600 PLN *
* Podane ceny obejmują VAT. Wszystkie ceny są traktowane jako sugestie FCA Poland S.A. dla dealerów i są to ceny orientacyjne wyliczone dla pojazdów wyprodukowanych. Do podanych cen doliczana będzie opłata transportowa o wysokości 500 zł brutto. Naszym zamiarem jest pokazywanie zawsze jak najbardziej aktualnych cen. Jednak z uwagi m.in. na globalny kryzys produkcyjny, a w szczególności uwzględniając światowy kryzys w zakresie półprzewodników oraz z uwagi na trwające zakłócenia w łańcuchu dostaw zainicjowane globalną pandemią COVID 19 i spotęgowane przez kryzys w Eurazji, które wpływają bezpośrednio na możliwości produkcyjne większości producentów pojazdów na rynku, na które producent pojazdu ani FCA Poland S.A. nie ma wpływu i nie ponosi za nie odpowiedzialności, producent pojazdu ani FCA Poland nie może zagwarantować ceny pojazdu ani też daty jego produkcji. Montaż akcesoriów dodatkowych może wymagać dodatkowej opłaty. W związku z aktualizacją gamy modelowej Jeep zamówienie skonfigurowanego modelu aktualnie nie jest możliwe. Dostępne egzemplarze mogą zawierać opcje dodatkowo płatne. Liczba aut ograniczona. Oferta ważna do wyczerpania zapasów. Prosimy o sprawdzanie dostępności danej wersji wybranego modelu u lokalnego dilera Jeep. Zapraszamy do salonów marki Jeep oraz na salon.jeep.pl aby sprawdzić ofertę samochodów dostępnych od ręki
Jeep® Wave

Jeep Wave®

Zasiądź za kierownicą Wranglera Unlimited i natychmiast dołącz do Jeep Wave®, nowego programu lojalnościowego, gwarantującego 2 lata planowej obsługi serwisowej w ramach pakietu Easy Care oraz szereg usług dedykowanych dla klientów.

Odkryj więcej

KIRI. Każde ładowanie to prezent.

Nowy Jeep® Wrangler 4xe Plug-in Hybrid nagradza Twój styl jazdy dzięki KIRI. Im więcej ładujesz, tym więcej jeździsz i tym więcej monet KIRI zyskujesz. KIRI to pierwsza ekologiczna moneta cyfrowa. Jest symbolem świata, który zmienia perspektywę i w którym jazda z napędem przyszłości oznacza podarowanie sobie teraźniejszości.

Dowiedz się więcej

Nowa era mobilności Jeepa®

Jeep® Wrangler Unlimited wchodzi do świata elektryfikacji dzięki nowej technologii hybrydowej 4xe Plug-in Hybrid. Legendarny napęd na cztery koła Jeepa®. w połączeniu z nowym napędem elektrycznym tworzy nową definicję mobilności oraz wprowadza ekosystem usług i rozwiązań stanowiących ewolucję w świecie Jeepa®

EASYWALLBOX

Nowy easyWallbox, dostępny jako opcja, to urządzenie smart, które skraca czas ładowania do 3 godzin. EasyWallbox jest w stanie wykryć ilość energii zużywanej przez godpodarstwo domowe i odpowiednio dostosować pobór mocy, aby zapobiec przeciążeniu sieci. Przechowuje również historię ładowania przewidując skoki poboru mocy, aby zoptymalizować proces ładowania. 

Easywall-box

Ładuj w domu i w trasie

Ładowanie Wranglera Unlimited 4xe Plug-in Hybrid jest zaskakująco proste. Możesz sterować zdalnie ładowaniem samochodu ładowarką easyWallbox przez aplikację Jeep® app*.

Możesz też ładować swojego nowego hybrydowego Wranglera w trasie za pomocą opcjonalnego kabla Mode 3, którego można używać na większości publicznych stacji ładowania.

*Od marca 2022 r. aplikacja Uconnect zmienia nazwę na Jeep®

Ładuj podczas jazdy

Jeep® Wrangler Unlimited 4xe Plug-in Hybrid może ładować baterię także w czasie jazdy. Dzięki funkcji e-Coasting możliwa jest zamiana energii kinetycznej powstałej w wyniku hamowania, zwalniania i dojeżdżania do świateł w energię ładującą baterię.

Jeszcze potężniejszy

Wrangler Unlimited 4xe Plug-in Hybrid podejmuje codzienne wyzwania dzięki mocy do 380 KM oraz przyspieszeniu 0-100 km/godz. w 6,4 sekundy. Elektryfikacja zwiększa osiągi Wrangler Unlimited 4xe Plug-in Hybrid. Ma większą moc i jest niezrównanym pojazdem terenowym dzięki maksymalnemu momentowi obrotowemu przy niskich obrotach silnika.

Zużycie paliwa Jeep® Wrangler Unlimited 4xe Plug-in Hybrid (l/100 km): 3,5 – 4,1; emisje CO₂ (g/km): 79-94 Wartości zatwierdzone w cyklu WLTP, aktualizacja z dn. 22.12.2021. Wartość zostały podane w celach porównawczych.

380 CV
mocy całkowitej
do
50 km
w trybie całkowicie elektrycznym
130 km/godz.
prędkość maksymalna w trybie elektrycznym
< 3 godz.
szybkie ładowanie do pełna

Jeep® Wrangler Unlimited 4xe Plug-in Hybrid 

Zmierz się z kolejną przygodą

Zdjęcia wykonane w dozwolnym obszarze/na szlaku terenowym

Pozostań skoncentrowany na drodze

Jeep® Wrangler Unlimited 4xe Plug-in Hybrid jest standardowo wyposażony w ponad 65 aktywnych i pasywnych funkcji bezpieczeństwa. Systemy pokładowe oferują funkcje do poruszania się w ruchu drogowym, takie jak tempomat i Forward Collision Warning+ z automatycznym systemem hamowania awaryjnego. Obecne są także systemy zaprojektowane z myślą o wyprawach w teren jak Selec Speed Control, czyli tempomat terenowy, który umożliwia utrzymanie stałej prędkości nawet na nierównym, błotnistym terenie i stromych wzniesieniach.

Połączony z przygodą

Wrangler Unlimited 4xe Plug-in Hybrid posiada technologię, która sprawia, że nie utracisz kontaktu nawet na najbardziej ekscytującej wyprawie. Dzięki aplikacji Jeep® app* oraz systemowi multimedialnemu Uconnect™ możesz w intuicyjny sposób łączyć się zdalnie ze swoim Wranglerem.

*Od marca 2022 r. aplikacja Uconnect zmienia nazwę na Jeep®

System multimedialny 8,4’’ Uconnect™ z nawigacją 

Nowy Jeep® Wrangler Unlimited 4xe Plug-in Hybrid jest standardowo wyposażony w system multimedialny Uconnect™ czwartej generacji z 8,4-calowym ekranem dotykowym i nawigacją, dzięki któremu wszystkie nowe funkcje łączności w postaci usług Uconnect są w zasięgu ręki.

Nowy 7-calowy wyświetlacz zegarów

Kontrolowanie mocy nowego Jeepa® Wranglera Unlimited 4xe Plug-In Hybrid jest jeszcze prostsze dzięki nowemu 7-calowemu wyświetlaczowi zegarów. Interfejs można dowolnie konfigurować i wyświetlać wszystkie parametry jazdy, takie jak status czy stan naładowania baterii oraz poziomy ładowania w trakcie jazdy.

Aplikacja My Uconnect™ z my eCHARGE

Ładowanie baterii w nowym Jeepie® Wranglerze Unlimited 4xe Plug-In Hybrid jest proste dzięki usłudze My eCharge dostępnej w aplikacji Jeep® app*. Ta funkcja daje szczegółowe informacje o najbliższych publicznych stacjach ładowania, takie jak dostępność oraz rodzaj kabla, a także pozwala Ci sprawdzić historię płatności za ładowanie. Dodatkowo, My eCharge ma zdalny dostęp do podłączonej ładowarki Wallbox, abyś mógł zdalnie zarządzać ładowaniem i regulować zużycie energii.

*Od marca 2022 r. aplikacja Uconnect zmienia nazwę na Jeep®

Aplikacja My Uconnect™ z eCHARGE

Połącz się zdalnie ze swoim Jeepem® Wranglerem Unlimited 4xe Plug-In Hybrid poprzez aplikację Jeep® app*. Opcja „Znajdź stacje ładowania” pozwoli Ci znaleźć najbliższe publiczne stacje ładowania. Możesz także zawsze zdalnie zamknąć i otworzyć drzwi oraz sprawdzić lokalizację Twojego Jeepa®. Możliwe jest też wydawanie poleceń bezpośrednio przez asystentów głosowych.

*Od marca 2022 r. aplikacja Uconnect zmienia nazwę na Jeep®

Ikona stylu

Jeep® Wrangler Unlimited 4xe Plug-In Hybrid jest wierny swojej tradycji. Jego kultowe kształty zostały uszlachetnione stylowymi detalami świata 4xe, takimi jak logotypy z błękitnymi akcentami lub klapa gniazda ładowania z boku nadwozia. Wrangler Unlimited 4xe Plug-In Hybrid jest synonimem wszechstronności, co udowania opuszczana przednia szyba, różne konfiguracje dachu i wyjmowane drzwi zapewniające wrażenie przebywania na otwartej przestrzeni podczas jazdy.

Legendarna dusza

Wszeschtronność, przestrzeń i komfort, nie zapominając o stylu i osobowości. Jeep® Wrangler Unlimited 4xe Plug-In Hybrid posiada podgrzewane skórzane fotele, dużo przestrzeni dla każdego pasażera oraz wiele zamykanych na zamek i wodoodpornych schowków jakże przydatnych na wyprawach terenowych.

FAQ

Technologia 4xe

Jakiego rodzaju silniki elektryczne/hybrydowe są stosowane na świecie?

• ICE: Internal Combustion Engine (silnik o spalaniu wewnętrznym) to tradycyjny silnik wykorzystujący energię cieplną (benzynowy, dieslowski itd.), w którym spalanie paliwa wywoływane jest poprzez utleniacz (zazwyczaj powietrze) wewnątrz komory spalania stanowiącej integralną część układu obiegu płynu.
• MHEV: silnik o spalaniu wewnętrznym w połączeniu z silnikiem elektrycznym. Akumulator ładowany jest przez silnik o spalaniu wewnętrznym oraz układ hamowania regeneracyjnego. Nie pozwala on na jazdę w trybie w pełni elektrycznym.
• HEV: silnik o spalaniu wewnętrznym w połączeniu z silnikiem elektrycznym. Akumulator ładowany jest przez silnik o spalaniu wewnętrznym oraz układ hamowania regeneracyjnego. Parametry akumulatora pozwalają na pokonywanie krótkich dystansów w trybie całkowicie elektrycznym.
• PLUG-IN HYBRID: silnik o spalaniu wewnętrznym w połączeniu z silnikiem elektrycznym. Akumulator ładowany jest również z zewnętrznego źródła energii (gniazdo ładowania) oraz przez układ hamowania regeneracyjnego. Parametry akumulatora pozwalają na pokonywanie długich dystansów w trybie całkowicie elektrycznym.
• BEV: trakcję zapewnia wyłącznie silnik elektryczny. Jazda odbywa się w trybie elektrycznym, a akumulator ładowany jest tylko ze źródła zewnętrznego oraz przez układ hamowania regeneracyjnego.
• REEV: posiada niewielki generator zasilany benzyną, który ładuje akumulator, zwiększając zasięg w sytuacji, gdy poziom naładowania akumulatora jest niski.

Dlaczego skłaniacie się Państwo w stronę rozwiązania Plug-In Hybrid?

Plug-In Hybrid jest jednym z najlepszych rozwiązań wykorzystującym zalety zastosowania silnika o spalaniu wewnętrznym (ICE) w połączeniu z silnikiem elektrycznym. Ponadto, w świecie hybryd, Plug-In Hybrid gwarantuje optymalne wyważenie pomiędzy zasięgiem elektrycznym, czasem ładowania, oszczędnością paliwa, właściwościami jezdnymi i osiągami.

Jakie są główne zalety pojazdu typu Plug-In Hybrid?

Samochody typu Plug-In Hybrid oferują wiele korzyści pojazdów elektrycznych takie jak niższe koszty utrzymania, brak hałasu podczas podróży oraz zerowy poziom emisji w przypadku jazdy z wykorzystaniem w pełni elektrycznego napędu, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności konwencjonalnego silnika spalinowego na dłuższych dystansach, bez konieczności doładowywania akumulatora ze źródła zewnętrznego. W wyniku połączenia silnika spalinowego z silnikiem elektrycznym pojazd dostarcza również większy moment obrotowy i lepsze osiągi niż ma to miejsce w przypadku silników o większej pojemności.
Jeep® 4xe stanowi nowoczesne rozwiązanie oferujące lepsze osiągi i większy komfort jazdy przy jednoczesnym zapewnieniu niższych kosztów utrzymania i niższego poziomu emisji w porównaniu do pojazdów z silnikami spalinowymi

Jakiego rodzaju samochodami elektrycznymi będą Jeep® Renegade i Compass 4xe?

Jeep® Renegade i Compass 4xe będą pojazdami typu Plug-In Hybrid Electric Vehicles z napędem 4x4, wyposażonymi w silnik benzynowy napędzający przednie koła oraz silnik elektryczny zapewniający napęd dla tylnych kół, poprawiając terenowe parametry samochodu. Obydwa silniki będą współpracowały ze sobą poprzez automatyczne zarządzanie pojazdem. Silnik elektryczny zasilany będzie przez akumulator o mocy 11,4 kW, który będzie doładowywany podczas jazdy przy użyciu układu hamowania regeneracyjnego lub zewnętrznie z sieci elektrycznej. Przy całkowicie naładowanym akumulatorze samochód może funkcjonować jako pojazd w pełni elektryczny o maksymalnym zasięgu do 50 km. W sytuacji gdy akumulator będzie bliski wyczerpania, dojdzie do automatycznego uruchomienia się silnika benzynowego, który będzie doładowywał akumulator w trakcie jazdy, jednocześnie zapewniając stałą dostępność napędu 4xe.

Jaka dokładnie technologia zostanie zastosowana w nowych modelach Jeep®a Renegade i Compass 4xe w porównaniu z tradycyjnymi modelami z tej gamy?

Modele Jeep®a 4xe dają klientowi możliwość jazdy przy użyciu kilku trybów: Electric, Hybrid, a także trybu e-Save, który oszczędza energię zgromadzoną w akumulatorze. Dostępne będą nowe e-funkcje takie jak trener ekonomicznej jazdy eco-coaching, hamowanie regeneracyjne oraz programowalny układ klimatyzacji kabiny (który można uruchomić przy użyciu telefonu komórkowego lub specjalnego timera wbudowanego w system multimedialny pojazdu). Ponadto, modele 4xe wyposażone będą w specjalne funkcje obejmujące dedykowany panel wskaźników, dedykowane strony na 8,4-calowym wyświetlaczu systemu multimedialnego oraz nowy tryb Sport systemu zarządzania trakcję Selec-Terrain, który podnosi osiągi pojazdu poprzez zwiększenie otwarcia przepustnicy i poprawę reakcji układu kierowniczego.

Czy nowy Jeep® Renegade i Compass 4xe zostanie poddany certyfikacji Trail Rated?

Tak, nowe modele Jeep®a 4xe będą posiadały najlepsze parametry terenowe SUV-ów typu Plug-In Hybrid marki Jeep® z napędem 4x4 na rynku. Elektryfikacja jeszcze bardziej polepszy ich legendarne właściwości, dzięki większemu momentowi obrotowemu, jaki zapewnia silnik elektryczny, oraz możliwości jego niezwykle precyzyjnej regulacji na początkowych etapach i podczas jazdy po najbardziej wymagających szlakach, gdzie wymaganą są niskie przełożenia układu napędowego.

Jakie będą kluczowe funkcje nowej gamy Jeep®a 4xe pod względem łączności?

Nowe modele Jeep®a 4xe wyposażone będą w najnowocześniejsze systemy łączności. Na przykład Jeep® Renegade i Compass 4xe w standardzie posiadać będą usługi UConnect Services* i zapewnią klientowi nowoczesne usługi związane z bezpieczeństwem i wygodą. Dzięki systemowi Uconnect użytkownicy Jeep®a 4xe będą zawsze informowani o statusie ich samochodu za pośrednictwem dedykowanej aplikacji My Uconnect na smartfony*. Za pomocą tej aplikacji klienci będą mieli również możliwość sterowania i monitorowania procesu ładowania ich Jeep®a 4xe, a także lokalizowania stacji ładowania i ustawiania temperatury wewnątrz kabiny.
*Niektóre usługi My Uconnect 4Xe będą aktywne od czerwca 2020 roku. Informacje na temat daty uruchomienia konkretnej usługi My Uconnect 4xe można odnaleźć pod tym linkiem na oficjalnej stronie internetowej Jeep®a.

Pytania i odpowiedzi dotyczące ładowania

Jak długo będzie trzeba ładować akumulator?

Przedział czasu wynosi od 1,5 h, w przypadku użycia szybkiej ładowarki (wysoko wydajny Wallbox lub ogólnie dostępna stacja ładowania) do około 3 h w przypadku użycia domowego gniazdka elektrycznego przy założeniu jego maksymalnej wydajności.

Czy system wyposażony będzie w tryb szybkiego ładowania, czy tylko tryb standardowy?

System ładowania umożliwiać będzie szybkie ładowanie do 7,2 kW .

Jak mam ustawić moje ładowanie?

Za pośrednictwem systemu multimedialnego pojazdu lub za pomocą aplikacji My Uconnect zainstalowanej w smartfonie.
Podczas każdego ładowania w domu użytkownik będzie miał możliwość ustawienia preferowanego czasu ładowania (na przykład w ciągu nocy) oraz wyboru programu określającego natężenie prądu ładowania przy użyciu dedykowanej strony na wyświetlaczu systemu multimedialnego.

Co się stanie, kiedy dojdzie do wyczerpania akumulatora w trakcie jazdy?

Silnik ICE (silnik o spalaniu wewnętrznym) uruchomi się automatycznie, umożliwiając dalszą podróż. System zostanie zaprojektowany w taki sposób, aby zachowany został minimalny poziom naładowania w celu zapewnienia działania napędu 4x4.

Co się stanie, kiedy kierowca zapomni naładować akumulator?

Silnik ICE (silnik o spalaniu wewnętrznym) umożliwi korzystanie z pojazdu, jednocześnie ładując akumulator. W ten sposób działanie napędu 4x4 będzie zawsze zapewnione.

Czy temperatura na zewnątrz będzie miała wpływ na akumulatory?

Akumulatory zostaną zaprojektowane z myślą o prawidłowym działaniu przy wszystkich średnich temperaturach w ciągu roku. Ich wydajność może ulec zmniejszeniu w zależności od ekspozycji samochodu na działanie bardzo wysokich temperatur przez długi czas, ponieważ energia zużywana jest do chłodzenia akumulatorów. Podobnie w przypadku bardzo niskich temperatur wydajność akumulatorów może ulec zmniejszeniu, ponieważ energia zużywana jest do ich ogrzewania. Akumulatory mogą być wystawiane na działanie temperatur do -40 ° C.

Ile będzie dostępnych metod ładowania samochodu?

Pojazd będzie ładować się w trakcie jazdy lub po podłączeniu do zewnętrznego źródła zasilania.

W jaki sposób Jeep® Renegade i Compass 4xe będzie ładować akumulator w trakcie jazdy?

Obydwa pojazdy będą ładować akumulatory poprzez:
1- hamowanie regeneracyjne: w pojazdach elektrycznych wykorzystuje się proces hamowania regeneracyjnego, w wyniku którego energia kinetyczna pojazdu zamieniana jest na energię elektryczną, która następnie wykorzystywana jest do ładowania akumulatora, dzięki czemu nie dochodzi do jej zmarnowania w postaci energii cieplnej, jak ma to miejsce w przypadku konwencjonalnych hamulców w pojazdach z silnikiem o spalaniu wewnętrznym.
Silniki elektryczne zużywają energię wprawiając pojazd w ruch. W chwili gdy ruch ten nie jest potrzebny (na przykład podczas wytracania prędkości), siła hamowania może zostać wykorzystana do odwrócenia działania silnika i wytwarzania energii elektrycznej. Proces ten nazywany jest hamowaniem regeneracyjnym, a wytworzona w jego wyniku energia elektryczna może zostać przesłana do akumulatora. W prawidłowych warunkach, dzięki kumulacji odzyskanej energii elektrycznej zasięg samochodu elektrycznego może zostać wydłużony o ponad 10%.

2- tryb jazdy E-Save: po wybraniu tego trybu przy użyciu selektora hybrydowego w Jeep®ie Renegade i Compasie 4xe, system 4xe będzie utrzymywał zadany poziom naładowania akumulatora lub może go doładować do określonego poziomu.

W jaki sposób Jeep® Renegade i Compass 4xe będzie ładować akumulator z zewnętrznego gniazda zasilania?

Każdy Jeep® Renegade i Compass 4xe wyposażony będzie w przewód ładowania w warunkach domowych (zwany Mode 2), który podłączany będzie do gniazda typu 2 w pojeździe. Oznacza to, że użytkownik będzie mógł ładować akumulator Jeep®a Renegade lub Compasa 4xe w garażu lub przed domem, jeżeli tylko dostępne będzie tam zewnętrzne gniazdo energii elektrycznej. Pokładowa ładowarka przetwarza prąd zmienny na prąd stały do ładowania. Za pomocą interfejsu systemu multimedialnego Uconnect* 8.4” NAV, lub przy użyciu odpowiedniej aplikacji My Uconnect*, którą będzie można pobrać na smartfon, możliwe będzie ustawienie czasu ładowania oraz maksymalnego natężenia prądu, jaki będzie pobierany z sieci domowej.
W celu przyspieszenia ładowania użytkownik będzie miał możliwość zainstalowania panelu ściennego do zastosowania w warunkach domowych zwanego Wallboxem, który ładuje akumulator szybciej niż ma to miejsce w przypadku konwencjonalnego gniazda elektrycznego. Wallbox jest łatwy w instalacji (nie ma potrzeby wynajmowania profesjonalnego elektryka) i wystarczy podłączyć go do domowego gniazda sieciowego *Niektóre usługi My Uconnect 4Xe będą aktywne od czerwca 2020 roku. Informacje na temat daty uruchomienia konkretnej usługi My Uconnect 4xe można odnaleźć pod tym linkiem na oficjalnej stronie internetowej Jeep®a.

Jaki sprzęt będzie mi potrzebny do ładowania?

• Standard: Przewód ładowania w warunkach domowych. Wszystkie pojazdy 4xe marki Jeep® są już wyposażone w standardowy przewód ładowania w warunkach domowych, który można podłączyć do zwykłego, domowego gniazdka elektrycznego.
• Opcja: Przewód szybkiego ładowania. Przewód ładowania typu 3, który umożliwia ładowanie pojazdu 4xe na ogólnie dostępnej stacji ładowania.
• Opcja dostępna już w ramach pierwszej edycji pakietu 4xe „e-Features”: inteligentna ładowarka domowa (Wallbox) prądu zmiennego wraz z przewodem stosowanym na ogólnie dostępnych stacjach ładowania (mode 3), do jeszcze szybszego ładowania

Czy muszę zmienić instalację elektryczną w swoim domu?

Jeep® Renegade i Compass 4xe First Edition będą standardowo wyposażone w przewód do ładowania, który można podłączyć bezpośrednio do każdego gniazdka domowego. Nie są konieczne żadne zmiany w instalacji elektrycznej. W sprawie zainstalowania szybszych i bardziej komfortowych rozwiązań do ładowania, doradzamy klientom, aby skontaktowali się z wykwalifikowanym elektrykiem, w celu rozszerzenia domowej instalacji elektrycznej o oddzielny i dedykowany obwód ładowania oraz zainstalowania dedykowanego gniazda lub Wallboxa przeznaczonego do ładowania pojazdów 4xe.

Co oznacza kWh?

kWh oznacza kilowatogodzinę, miarę ilości energii jaka może zostać nagromadzona w akumulatorze. W przypadku danego samochodu, akumulator o większej pojemności lub większej liczbie kWh będzie charakteryzował się dłuższym zasięgiem i/lub lepszym działaniem. W przypadku danej pojemności, rzeczywisty zasięg będzie różnił się w zależności od stylu jazdy i warunków atmosferycznych.

Czy samochody elektryczne można ładować podczas deszczu?

Proces ładowania w normalnych warunkach użytkowania gwarantuje całkowite bezpieczeństwo, nawet podczas deszczu. Klienci nie są narażeni na ryzyko porażenia prądem elektrycznym