200 HYBRYDOWYCH JEEPÓW SPRZEDANYCH W POLSCE

Ofensywa elektryfikacji w Jeepie trwa. Po premierach modeli Renegade 4xe i Compass 4xe również ikona marki – Wrangler – doczekała się w roku 2021 wersji plug-in hybrid. I to właśnie Wrangler 4xe był 200. sprzedanym w 2021 roku w Polsce zelektryfikowanym Jeepem. Przekraczając liczbę ponad 200 zarejestrowanych nad Wisłą egzemplarzy, Jeep notuje w okresie od stycznia do października przeszło 10-krotny wzrost sprzedaży wersji hybrydowych plug-in w porównaniu z tym samym okresem 2020 roku.

Właścicielem 200. hybrydowego Jeepa został pan Grzegorz Żuk z Warszawy, który niedawno nabył Wranglera Unlimited 4xe plug-in hybrid w stołecznym salonie Euromobil. Klient posiada już w garażu kultową generację Wranglera YJ z lat 80., a do zakupu 4xe przekonała go możliwość w 100% bezemisyjnych, codziennych dojazdów do pracy w trybie elektrycznym oraz dalsze wykorzystanie pełnych osiągów i właściwości terenowych auta w weekendy. Wrangler 4xe w odróżnieniu od większości pojazdów konkurencji ma bowiem napęd 4x4 nie tylko w trybie tradycyjnym, ale również hybrydowym i w 100% elektrycznym, gdzie jego możliwości off-roadowe nie ustępują wersjom z klasycznym napędem.

Wrangler 4xe jest najmocniejszą dostępną w Europie wersją tego modelu. Dysponując łączną mocą 380 KM osiąga przyspieszenie 0-100 km/godz. w 6,4 sekundy. Jego zasięg w trybie elektrycznym wynosi do 50 km, prędkość maksymalna w trybie elektrycznym 130 km/h, a szybkie ładowanie zajmuje mniej niż 3 godziny.

Zgodnie z wcześniej złożoną obietnicą Jeep kontynuuje strategię elektryfikacji całej gamy modelowej, czego dowodem jest najnowszy Grand Cherokee, który w wersji plug-in hybrid zadebiutuje w Europie w połowie przeszłego roku. Obecnie w polskiej ofercie marki są dostępne trzy zelektryfikowane modele: premierowy Wrangler 4xe, nowy Renegade 4xe i nowy Compass 4xe, który w tym roku został gruntownie odświeżony i zyskał nowe wnętrze oraz najnowsze technologie z zakresu bezpieczeństwa, komfortu, komunikacji i rozrywki. W przypadku dwóch mniejszych modeli w 2022 roku gama hybryd typu plug-in zostanie powiększona o samoładujące się hybrydy typu MHEV (e-Hybrid).

Pełna gama samochodów z siedmioszczelinowym grillem jest dostępna na stronie www.jeep.pl

Podany zasięg ustalono na podstawie nowej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich WLTP (Rozporządzenie (UE) 2017/1151). Rzeczywisty zasięg samochodów zelektryfikowanych może różnić się w zależności od prędkości, ogrzewania, warunków atmosferycznych i topografii terenu. Na zasięg wpływają również inne czynniki takie jak indywidualny styl jazdy, ciśnienie w oponach, korzystanie z dodatkowych urządzeń (np. klimatyzacji lub radia) czy obciążenie ładunkiem.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

// START TREASURE DATA SCRIPT // END TREASURE DATA SCRIPT