JEEP® COMPASS: 5 GWIAZDEK BEZPIECZEŃSTWA EURO NCAP
Uzyskanie pozytywnych rezultatów we wszystkich kategoriach w zakresie ochrony dorosłych, dzieci, pieszych oraz systemy bezpieczeństwa pojazdu pozwoliły najnowszemu modelowi marki Jeep® na otrzymalnie niezwykle wartościowego i prestiżowego odznaczenia w postaci 5 gwiazdek Euro NCAP.  


Wynik testu potwierdza po raz kolejny, że bezpieczeństwo oraz ochrona kierowcy i pasażerów to kluczowe aspekty Jeepa® Compassa. Zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę nowe, surowe standardy, zaostrzone jeszcze bardziej w 2017 roku.  


Na uzyskanie tego imponującego wyniku złożyły się przede wszystkim dwa zasadnicze elementy nowego Jeepa Compassa. Pierwszy z nich to efektywność klatki bezpieczeństwa – wykonanej w ponad 65% z wysokowytrzymałej stali – gwarantującej doskonałą sztywność skrętną i jeszcze lepszą ochronę pasażerów. Drugim jest zastosowanie ponad 70 systemów bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego, które dla konkurencji stają się nowym punktem odniesienia.  


Znajdujące się w standardzie nowego Jeepa Compassa systemy bezpieczeństwa aktywnego wspierające kierowcę obejmują: System ostrzegania o najeżdżaniu na poprzedzający pojazd dla całego zakresu prędkości FCW+ (Forward Collision Warning-Plus) i Asystenta pasa ruchu (LaneSense Departure Warning-Plus). Te dwa ułatwienia, łączące w sobie technologię radaru i kamery, umożliwiają rozpoznanie potencjalnych przeszkód i zapobiegnięcie zderzeniu. Systemy te informują i wspierają kierowcę za pomocą sygnałów dźwiękowych oraz wizualnych. W określonych okoliczonościach wykorzystają one również elektroniczny system wspomagania kierownicy (EPS).  


Dla tego modelu dostępne są również inne systemy bezpieczeństwa, specjalnie zaprojektowane, by wspierać kierowcę podczas długich przejazdów autostradami. To przede wszystkim Aktywny Tempomat. Ułatwienie to utrzymuje bezpieczną odległość od poprzedzającego nas samochodu i – w niektórych przypadkach – jest w stanie całkowicie zatrzymać Jeepa Compassa bez żadnej interwencji ze strony kierowcy. Kolejną niezwykle przydatną funkcją jest System Monitorowania Martwego Pola (dostępny w pakiecie Parking), który pomaga kierowcy podczas zmiany pasa ruchu i ostrzega o występowaniu pojazdów w martwym polu za pomocą podświetlanych ikon w lusterkach bocznych oraz sygnału dźwiękowego. Wyposażenie związane z bezpieczeństwem nowego Compassa to również systemy ułatwiające manewry parkowania, jak choćby Detektor Obiektów Przecinających Drogę Cofania, który informuje kierowcę o przeszkodach podczas wyjazdu z parkingu.