Nowy, elektryczny Jeep® Avenger zdobywcą tytułu „Car Of the Year 2023”

Zaprojektowany i produkowany w Europie Avenger to nie tylko pierwszy w 100% elektryczny Jeep®, ale również pierwszy model tej marki, który zdobył tę prestiżową nagrodę w 60-letniej historii plebiscytu.

Piątek 13 stycznia okazał się szczęśliwym dniem dla Jeepa Avengera. Podczas salonu samochodowego w Brukseli Avenger w pięknym stylu pokonał swoich rywali, zdobywając 328 punktów, aż o 87 więcej niż drugie w rankingu auto. O jego zwycięstwie zadecydował niezależny zespół 57 jurorów pochodzących z 22 krajów i z 9 wydawnictw motoryzacyjnych.

Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep®, stwierdził, że Avenger to kluczowy element globalnej strategii elektryfikacji na drodze prowadzącej markę do stania się światowym liderem w dziedzinie zeroemisyjnych SUV-ów.

Wprowadzenie tego modelu na rynek europejski oznacza początek kolejnej fazy elektryfikacji marki Jeep® – fali BEV – w ramach której do 2025 roku na rynek trafią cztery w pełni elektryczne modele. Do końca roku 2030 wszystkie samochody marki Jeep® dostępne w sprzedaży w Europie będą w 100% elektryczne.

Zwinny, reaktywny i przyjemny w prowadzeniu, Jeep® Avenger jest przeznaczony dla osób prowadzących aktywny tryb życia, poszukujących modelu o kompaktowych wymiarach i najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych.

// START TREASURE DATA SCRIPT // END TREASURE DATA SCRIPT