Nowy Jeep® Wrangler 4xe – najbardziej zaawansowany Wrangler w historiiTechnologia samochodów z napędem elektrycznym stanowi kolejny etap w 80-letniej historii marki Jeep®, lidera napędu 4×4. W 2021 roku marka wprowadza na rynek nowego hybrydowego Wranglera 4xe, który będzie w stanie pokonać około 40 km (25 mil - zgodnie z cyklem homologacji w USA) w trybie elektrycznym, zapewniając zeroemisyjną i niemal bezgłośną jazdę.

Zaawansowana technologia Wranglera 4xe zapewni wyjątkowe wrażenia z jazdy zarówno na drodze, jak i w terenie dzięki połączeniu dwóch napędów: elektrycznego oraz 2,0-litrowego turbodoładowanego silnika R4 i solidnej ośmiostopniowej, automatycznej skrzyni biegów TorqueFlite. 400-woltowy, 96-ogniwowy pakiet akumulatorów o pojemności 17 kWh jest zamontowany pod fotelami drugiego rzędu, aby zabezpieczyć go przed elementami zewnętrznymi, bez uszczerbku dla wolnego miejsca w kabinie. Tylny rząd foteli nowego Wranglera 4xe został przeprojektowany tak, aby umożliwić przesuwanie siedziska do przodu w celu uzyskania dostępu do akumulatora.

Kierowca samochodu Jeep® Wrangler 4xe może dostosować hybrydowy układ napędowy do konkretnej podróży, niezależnie od tego, czy spełniać będzie potrzeby większości osób codziennie dojeżdżających do pracy w trybie tylko elektrycznym, czy będzie to nocna jazda po mieście, czy też ciche eksplorowanie przyrody podczas jazdy w terenie.

Wrangler 4xe zachowuje charakterystyczne kanciaste wzornictwo, które jest odważne i funkcjonalne, z szerokim rozstawem osi i trapezoidalnymi poszerzeniami błotników. Dostępny będzie w trzech wersjach: 4xe, Sahara 4xe i Rubicon 4xe i 10 wersjach kolorystycznych nadwozia.

Jeep® Wrangler 4xe będzie produkowany w zakładzie FCA Toledo Assembly Complex w Toledo w stanie Ohio i będzie dostępny w Europie, Chinach i Stanach Zjednoczonych w pierwszej połowie 2021 roku.

 

 

 

DISCLAIMER DO ZDJĘĆ:

 

Prezentowany Jeep® Wrangler 4xe jest niehomologowanym modelem przedprodukcyjnym, przeznaczonym do wprowadzenia na rynek północnoamerykański. Model prezentowany jest wyłącznie w celach informacyjnych. Pojazd nie został wprowadzony do obrotu w Europie oraz Afryce Środkowo-Wschodniej (EMEA) – jego dostępność w EMEA jest planowana w pierwszej połowie 2021 roku. Wartości zużycia paliwa i emisji CO2 oraz dodatkowe informacje na temat wersji przeznaczonej na rynek EMEA będą dostępne wkrótce na stronie jeep.pl.

// START TREASURE DATA SCRIPT // END TREASURE DATA SCRIPT