CO TO SĄ SAMOCHODY HYBRYDOWE I DLACZEGO WARTO JE KUPIĆ

Samochód z napędem hybrydowym stanowi jedno z najlepszych współczesnych rozwiązań, łączących zalety silnika spalinowego i elektrycznego, które dzięki swojej integracji, współtworzą jedną jednostkę napędową.

Hybrydowy SUV posiada elastyczny silnik spalinowy, który świetnie się sprawdza na długich trasach, eliminując konieczność doładowywania akumulatora z zewnętrznego źródła. Natomiast w przypadku krótszych, codziennych przebiegów, samochód hybrydowy może wykorzystywać wyłącznie tryb elektryczny, eliminując tym samym emisję CO₂.

Połączenie silnika spalinowego i elektrycznego pozwala również na uzyskanie wyższego momentu obrotowego i lepszych osiągów niż te, którymi dysponują konwencjonalne silniki o dużej pojemności skokowej.

Riduci i tempi di ricarica. La nuova easyWallbox.

SAMOCHODY HYBRYDOWE – ZASTOSOWANA TECHNOLOGIA I WYNIKAJĄCE Z NIEJ RÓŻNICE

Samochód hybrydowy, wbrew temu co powszechnie się uważa, wcale nie posiada silnika hybrydowego. W rzeczywistości samochody hybrydowe to pojazdy, które posiadają dwie odrębne i niezależne od siebie pracujące jednostki napędowe, których działanie wzajemnie się uzupełnia. Aby jednak zrozumieć jak funkcjonuje jednostka hybrydowa, musimy poznać różne typy napędów hybrydowych, oraz zaznajomić się z wykorzystanymi w nich rozwiązaniami technicznymi, co pozwoli dostrzec różnice.

Podsumowując, różnica między samochodem hybrydowym z technologią E-Hybrid, a samochodem z technologią Plug-in Hybrid, sprowadza się do tego, że ładowanie baterii tego ostatniego odbywa się głównie z zewnętrznego źródła energii tj. z gniazdka, a nie za pośrednictwem silnika spalinowego, jak ma to miejsce w przypadku pojazdów „E-Hybrid”.

ZALETY HYBRYDOWEGO SUV-a

Zalety wyboru samochodu z napędem hybrydowym są oczywiste.Ciągle rosnąca sprzedaż pojazdów hybrydowych jest trendem, który obserwuje się w całej Europie. Dzieje się tak za sprawą ulg finansowych oferowanych przez rządy oraz władze lokalne. Istnieją dwa rodzaje korzyści ekonomicznych, które się od siebie różnią, ale wzajemnie nie wykluczają.

Zalety samochodu hybrydowego widoczne są już przy jego zakupie, mogą się jednak od siebie różnić w zależności od kraju. Należą do nich np.:

• Subwencje rządowe za zakup hybrydowego SUV-a;

• Subwencje oferowane przez władze lokalne, które udzielane są przy zakupie tego typu pojazdu niezależnie od otrzymanego już wsparcia rządowego;

• Ułatwienia przy zakupie i instalowaniu urządzeń do ładowania.

Korzyści płynące z posiadania samochodu hybrydowego są również odczuwalne podczas jego eksploatacji. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku zakupu, tak i tu, ich wymiar różni się w zależności od miejsca. Są to:

• Zwolnienie z opłaty podatku od środków transportu;

• Obniżenie lub całkowite wykluczenie opłat za parkingowych;

• Możliwość wjazdu do stref ograniczonego ruchu;

• Możliwość poruszania się pojazdem również w dni, w których ogłoszono alerty smogowe;

• A przede wszystkim niższe zużycie paliwa i związane z nim oszczędności podczas tankowania czy ładowania.

Wszystko to odbywa się bez konieczności rezygnowania z osiągów, którymi dysponuje Twój nowy hybrydowy SUV. Dzięki nowemu systemowi napędu 4x4 jest on bowiem w stanie dostarczyć Ci jeszcze bardziej ekscytujących wrażeń z jazdy.

JAK NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD Z NAPĘDEM HYBRYDOWYM

Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących eksploatacji samochodu z napędem hybrydowym jest to, dotyczące sposobu jego ładownia. Kiedy mówimy o ładowaniu, nie mamy na myśli pojazdu z miękkim napędem hybrydowym, ale mówimy w tym przypadku o hybrydzie Plug-In. Technologia ta umożliwia bowiem łatwe i uniwersalne ładowanie, które może się odbywać na stacjach publicznych oraz w warunkach domowych.

W przypadku ładowania samochodu w warunkach domowych istnieje cały system udogodnień mających na celu zaspokojenie różnych potrzeb właścicieli.

1. Standardowy kabel znajdujący się na wyposażeniu samochodu, pozwala na podłączenie go bezpośrednio do gniazdka elektrycznego znajdującego się w domu.

2. Easy Wallbox jest rodzajem inteligentnego gniazdka, łatwym do zainstalowania w domu, które po dostosowaniu umowy o dostarczanie energii elektrycznej, pozwala na skrócenie czasu i optymalizację parametrów ładowania.

3. Skrzynka naścienna Juice Box® Connected Wallbox pozwala na zdalne monitorowanie i zarządzanie procesem ładowania.

Doładowanie baterii na publicznych stacjach ładowania odbywa się przy użyciu kabla Mode 3, który pasuje do większości europejskich gniazd.

Dowiedz się więcej o sposobach ładowania Jeepa.

GAMA HYBRYDOWYCH SUV-ów JEEP® 4xe

Jeep® otwiera się na nowe wyzwania mobilności wprowadzając do swojej oferty modele napędzane również przy użyciu silników elektrycznych. Tak rodzi się nowy hybrydowy świat Jeepa.
Nowy Jeep® 4xe Plug-in Hybrid stanowi przykład zaawansowanego rozwiązania w zakresie mobilności, które oprócz poprawienia osiągów i komfortu jazdy, gwarantuje również obniżenie kosztów eksploatacji i zmniejszenie emisji CO2 w porównaniu do pojazdów wyposażonych w klasyczny silnik spalinowy. Marka Jeep® jest w stanie zawsze zaoferować Ci najlepszego hybrydowego SUV-a.

Renegade 4xe

Jeep® Renegade 4xe

Jeep<sub>®</sub> Compass 4xe

Jeep® Compass 4xe

Wrangler-4xe

Jeep® Wrangler 4xe

Grand Cherokee 4xe

Jeep® Grand Cherokee 4xe

NEWSLETTER JEEP®

Zarejestruj się, aby być na bieżąco z wydarzeniami Jeep®

// START TREASURE DATA SCRIPT // END TREASURE DATA SCRIPT