Jeep® Grand Cherokee – 30 urodziny

Jeep® Grand Cherokee najczęściej nagradzany SUV-em w historii z 7 milionami sprzedanych egzemplarzy skończył właśnie 30 lat.

Jeep® Grand Cherokee jest najczęściej nagradzanym SUV-em w historii i liczy już 7 milionów sprzedanych egzemplarzy. Po raz pierwszy został zaprezentowany w 1992 roku, kiedy to wjechał do Centrum Kongresowego Cobo Hall, przebijając szklaną ścianę. We wrześniu przypadła 30. rocznica powstania tego modelu.

W trakcie targów Detroit Auto Show marka Jeep® zaprezentowała edycję limitowaną tego modelu –Jeep® Grand Cherokee 4xe 30th Anniversary. Nowy elektryczny model w gamie posiada układ hybrydowy o mocy 380 KM i jest w stanie pokonać 25 mil w trybie czysto elektrycznym.

Nadwozie modelu zostało charakterystycznie przyciemnione i wykończone zmienionym dolnym pasem przednim. Edycja urodzinowa posiada podwójny układ wydechowy, dwupanelowy, panoramiczny dach, 20-calowe czarne obręcze kół i emblematy edycji specjalnej. Wnętrze kusi skórzanymi fotelami Capri i wentylowanymi fotelami przednimi. Zostało wyposażone w dziewięciogłośnikowy system audio Alpine i system multimedialny Uconnect 5 z 10,1-calowym ekranem dotykowym.

Samochody pojawią się w amerykańskich salonach marki Jeep® na początku 2023 r.

// START TREASURE DATA SCRIPT // END TREASURE DATA SCRIPT