Jeep Renegade i Compass e-Hybrid – wrażenia z jazdy

Renegade i Compass e-Hybrid zapewniają innowacyjne wrażenia z hybrydowej jazdy, dzięki specjalnemu układowi napędowemu obejmującemu:

• nowy silnik benzynowy 1.5 T4 turbo 130 KM 240 Nm

• zestawiony z nową, 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią, z którą zintegrowano silnik elektryczny 48V o mocy 15 kW.

Chłodzony cieczą 48-woltowy akumulator zawiera również konwerter DC/DC 48 na 12 woltów, a system BSG („Belt Starter Generator”) został wprowadzony w celu płynnego ponownego uruchomienia silnika przy niskich prędkościach, co zwiększa komfort jazdy.

Nowy 4-cylindrowy, turbodoładowany silnik, należący do rodziny Global Small Engine, został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej nadawał się do użytku hybrydowego.

Pracuje on w cyklu Millera, który oferuje wysoki stopień sprężania (12,5:1) i zwiększa wydajność cieplną, zmniejszając tym samym zużycie paliwa.

Dzięki układowi napędowemu, e-Hybrid, Renegade i Compass oferują nową alternatywę w segmencie samochodów z napędem na przednie koła. Klienci nie muszą rezygnować ze swoich nawyków, jednocześnie mogąc cieszyć się doświadczeniem jazdy prawdziwą hybrydą, z możliwością poruszania się w trybie w pełni elektrycznym, przy niskiej prędkości lub podczas rekreacyjnej jazdy, dzięki nowym funkcjom „EV capabilities".

• „Silent Start”: umożliwia uruchamianie samochodu bez konieczności włączania silnika benzynowego.

• „Odzyskiwanie energii”: umożliwia odzyskiwanie energii podczas gdy samochód zwalnia („e-Coasting”) i hamuje („Regenerative Braking”)

• „e-Queuing”: umożliwia poruszanie się w korku ulicznym, stając i ruszając w trybie całkowicie elektrycznym.

• „e-Launch”: umożliwia uruchomienie samochodu za pomocą silnika elektrycznego, podczas rozruchu lub ponownego uruchomienia

• „e-Boosting”: zwiększa moment obrotowy na kołach dzięki wsparciu silnika elektrycznego podczas przyspieszania i optymalizuje punkt pracy silnika benzynowego (zmniejszając w ten sposób zużycie paliwa i emisję CO2) podczas jazdy rekreacyjnej.

• „e-Creeping”: sprawia, że samochód porusza się z zerową emisją przy niskiej prędkości.

• „e-Parking”: ułatwia manewry parkowania, które mogą być wykonywane wyłącznie przy użyciu napędu elektrycznego, cicho i z zerową emisją.

Parametry jazdy hybrydowej są kontrolowane przez kierowcę za pomocą Hybrid Pages na wyświetlaczu systemu multimedialnego lub na dedykowanych ekranach zestawu wskaźników.

Dzięki najwyższemu poziomowi technologii i oprogramowania, Jeep® Renegade i Compass e-Hybrid zapewniają wszechstronne i relaksujące wrażenia z jazdy, jeszcze bardziej bezpieczne dzięki bogatej gamie zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), w jakie są wyposażone.

Nowy system Highway Assist pozwala Compassowi osiągnąć poziom 2. autonomicznej jazdy.

Marka Jeep®

Jeep, z ponad 80-letnim, legendarnym dziedzictwem, jest autentyczną marką SUV, która oferuje możliwości, kunszt i wszechstronność ludziom poszukującym niezwykłych podróży. Jeep jest otwartym zaproszeniem do życia pełnią życia, oferując szeroką gamę samochodów, które zapewniają właścicielom poczucie bezpieczeństwa i pewności pokonania każdej podróży. Gama Jeep składa się z modeli Renegade, Renegade 4xe, Renegade e-Hybrid; Compass, Compass 4xe, Compass e-Hybrid; Wrangler 4xe i Gladiator, uzupełniając gamę nadwoziem pick-up. Program lojalnościowy i obsługi klienta klasy premium Jeep Wave, dostępny dla całej gamy Jeepa 4x4, jest pełen korzyści i ekskluzywnych udogodnień, aby zapewnić właścicielom marki Jeep najwyższą opiekę i dedykowane wsparcie 24/7. Legendarne możliwości terenowe marki Jeep zostały wzmocnione dzięki globalnej inicjatywie elektryfikacji, która przekształca 4xe w nowe 4x4, realizując wizję marki polegającą na osiągnięciu Wolności Bez Emisji. Do 2025 roku wszystkie SUV-y marki Jeep będą oferować wariant zelektryfikowany.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

// START TREASURE DATA SCRIPT // END TREASURE DATA SCRIPT