Odrodzenie amerykańskiej ikony – Wagoneer powracaW USA zaprezentowany został model koncepcyjny samochodu Grand Wagoneer.  Zakorzeniony w dziedzictwie marki Jeep®, Wagoneer stworzy portfolio pojazdów, które na nowo mają zdefiniować “amerykański sen” i zapewnić wyjątkowe doświadczenia z jazdy.

Koncept Grand Wagoneer może pochwalić się bogatą gamą najnowocześniejszych technologii i rozwiązań klasy Premium. Zelektryfikowany układ napędowy, bezemisyjna i bezgłośna jazda, zaawansowane możliwości napędu 4x4 i pierwszy w historii SUV-ów ekran dla pasażera, który wchodzi w skład bezkonkurencyjnego zestawu najwyższej jakości elementów wyposażenia wnętrza. To tylko niektóre z wyjątkowych właściwości nadchodzącego Wagoneera. Samochody elektryczne marki Jeep® staną się najbardziej wydajnymi i odpowiedzialnymi pojazdami w historii marki.

Debiutujący w Stanach Zjednoczonych Ameryki w 1962 roku jako model roku 1963, Wagoneer był pierwszym samochodem z napędem na cztery koła zestawionym z automatyczną skrzynią biegów. Był pionierem pierwszego nowoczesnego SUV-a. W 1984 r. Grand Wagoneer naznaczał początek SUV-ów klasy Premium.

Pierwszoplanową rolę odgrywał design samochodu, który emanował klasą, elegancją i wyglądem Premium. Formuła ta ma swoją kontynuację w nowym koncepcie Grand Wagoneer. To połączenie dziedzictwa oraz nowoczesności. Koncept Grand Wagoneer jest uosobieniem SUV-a przyszłości w najlepszym wydaniu, z naciskiem na autentyczność.

Wersje produkcyjne Wagoneera i Grand Wagoneera mają pojawić się w Salonach dealerskich w przyszłym roku. Będą one produkowane w Stanach Zjednoczonych Ameryki, w Warren w stanie Michigan, niedaleko miasta Detroit. Będzie to prawdziwy ukłon w stronę fabryki i siedziby marki Jeep®. Na szklanym dachu konceptu samochodu znajduje się mapa przedstawiająca Detroit i jego okolice.

// START TREASURE DATA SCRIPT // END TREASURE DATA SCRIPT