JEEP WRANGLER RUBICON 4XE Z ROKU MODELOWEGO 2022 ZDOBYŁ DRUGIE MIEJSCE W KONKURSIE „FOUR WHEELER 2022 SUV OF THE YEAR”

Jeep Wrangler Rubicon 4xe z roku modelowego 2022, którego europejska wersja jest również oferowana na polskim rynku, zajął drugie miejsce w konkursie „Four Wheeler 2022 SUV of the Year” amerykańskiego magazynu Four Wheeler. „SUV-em 2022 Roku” został wybrany, oferowany na rynku północnoamerykańskim Jeep® Wrangler Rubicon 392 z roku modelowego 2022 – najszybszy i najmocniejszy jak dotąd Wrangler.

W skład jurorów wchodzili pracownicy różnych marek samochodów ciężarowych i 4x4, w tym Four Wheeler, 4-Wheel & Off-Road oraz Truck Trend, a także byli pracownicy Four Wheeler i eksperci branży off-road.

Tygodniowy reżim testowy Four Wheeler obejmuje badanie indeksu rampowego (RTI), aby ocenić artykulację zawieszenia każdego pojazdu; testy na torze, w tym czasy przyspieszenia 0-60 mph i ćwierć mili oraz drogę hamowania 60-0; oraz ocenę na drodze i w terenie w górach i na pustyniach południowej Kalifornii i Nevady. Pojazdy poddawane są różnym warunkom terenowym, w tym piaskowi, kamienistym szlakom, szlakom o luźnej nawierzchni, wyboistym drogom i luźnym podjazdom pod wzgórza. W konkursie uwzględniono również jazdę nocą, aby ocenić wydajność oświetlenia każdego pojazdu.

Dostępny na polskim rynku Jeep® Wrangler 4xe w wersji Rubicon, to prawdziwy mistrz w dziedzinie off-roadu, oferujący najlepsze wyposażenie do ekstremalnych przygód, wyróżnia się niepowtarzalnym i kultowym wyglądem. Nowy Jeep® Wrangler Rubicon 4xe doskonale radzi sobie w terenie. Potężne koła z oponami błotno-śniegowymi, reduktor o przełożeniu 4:1 oraz łatwo dostępne przyciski systemów terenowych jeszcze bardziej zwiększają możliwości, dzięki którym Rubicon doskonale sprawdza się podczas ekstremalnych wypraw.

Nowy Jeep Wrangler 4xe plug-in hybrid jest najmocniejszym, najbardziej wydajnym, przyjaznym dla środowiska, zaawansowanym technicznie i skomunikowanym Wranglerem wprowadzonym do tej pory w Europie. Model stanowi kamień milowy w historii marki i kolejny krok w kierunku elektryfikacji całej jej gamy. Dzięki hybrydowemu układowi napędowemu typu plug-in, Wrangler 4xe umożliwia klientom bezemisyjną mobilność z napędem w pełni elektrycznym, czerpanie radości z wydajnej i przyjemnej jazdy po drogach i jednocześnie korzyści z ulepszonych osiągów terenowych uzyskiwanych w niemal absolutnej ciszy. Wrangler 4xe jest najlepiej skomunikowanym Wranglerem w historii. Oferuje kompletne, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi funkcje, ułatwiające zarządzanie samochodem i zapewniające przyjemność z każdej podróży. Najnowocześniejsza technologia i łączność zaspokoją potrzeby coraz bardziej wymagających klientów. Wrangler 4xe przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,4 sekundy i dostarcza 380 KM maksymalnej łącznej mocy oraz 637 Nm momentu obrotowego. Ponadto, napęd 4x4 w trybie całkowicie elektrycznym, z niespotykaną dotąd kontrolą przy pełzaniu w terenie, zapewnia zasięg do 50 km i zerową emisję w trybie całkowicie elektrycznym (w cyklu miejskim WLTP), dzięki czemu model jest idealny do codziennego użytkowania w mieście. Pełne naładowanie akumulatora jest możliwe w niecałe 3 godziny przy mocy 7,4 kWh, można korzystać z opcji planowania a, dzięki funkcji Max Regen, można doładować akumulator podczas hamowania rekuperacyjnego, czy zwalniania.

„Zdobycie tytułu prestiżowego SUV-a roku przyznawanego przez Four Wheeler potwierdza, że Jeep Wrangler Rubicon 392 jest zarówno wzorcem dla SUV-ów o wysokich osiągach, jak i najlepszym z najlepszych pod względem ekstremalnych możliwości 4x4” – powiedział Jim Morrison, wiceprezes i szef marki Jeep w Ameryce Północnej. „Zajęcie dwóch czołowych miejsc, z Wranglerem Rubicon 392 na pierwszym i Wranglerem Rubicon 4xe na drugim miejscu, pokazuje również zakres gamy Wranglera doceniany przez naszych klientów”. Test Four Wheeler jest wyczerpujący, a zespół składa się z zapalonych i biegłych off-roadowców, którzy naprawdę rozumieją możliwości 4x4, co sprawia, że ten zaszczyt jest jeszcze bardziej znaczący”.

Marka Jeep
Z ponad 80-letnim, legendarnym dziedzictwem, Jeep jest autentyczną marką SUV, która oferuje możliwości, kunszt i wszechstronność ludziom poszukującym niezwykłych podróży. Jeep jest otwartym zaproszeniem do życia pełnią życia, oferując szeroką gamę samochodów, które zapewniają właścicielom poczucie bezpieczeństwa i pewności pokonania każdej podróży. Gama Jeep w Polsce składa się z modeli Renagade, Compass, Gladiator oraz Renegade 4xe, Wrangler 4xe, Compass 4xe i w tym roku dołączy Grand Cherokee 4xe. Program lojalnościowy i obsługi klienta klasy premium Jeep Wave, dostępny dla całej linii Jeep, jest pełen korzyści i ekskluzywnych udogodnień, aby zapewnić właścicielom marki Jeep najwyższą opiekę i dedykowane wsparcie 24/7. Legendarne możliwości terenowe marki Jeep zostały wzmocnione dzięki globalnej inicjatywie elektryfikacji, która przekształca 4xe w nowe 4x4, realizując wizję marki polegającą na osiągnięciu Wolności Bez Emisji. Do roku 2025 wszystkie pojazdy marki Jeep będą oferowały wariant zelektryfikowany.

Podany zasięg ustalono na podstawie nowej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich WLTP (Rozporządzenie (UE) 2017/1151). Rzeczywisty zasięg samochodów zelektryfikowanych może różnić się w zależności od prędkości, ogrzewania, warunków atmosferycznych i topografii terenu. Na zasięg wpływają również inne czynniki takie jak indywidualny styl jazdy, ciśnienie w oponach, korzystanie z dodatkowych urządzeń (np. klimatyzacji lub radia) czy obciążenie ładunkiem.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

// START TREASURE DATA SCRIPT // END TREASURE DATA SCRIPT