Tytuł Auto Lidera 2023 dla Jeepa Avengera i Jeepa Grand Cherokee 4xe

Ten rok rozpoczął się znaczącym sukcesem - nowy Jeep® Avenger, jako pierwszy w historii marki model z napędem elektrycznym (BEV), został zdobywcą tytułu European Car of the Year 2023.

Również na polskim rynku aż dwa modele marki Jeep® zwyciężyły w swoich kategoriach w plebiscycie Auto Lider 2023. Zwycięzcy – Jeep® Avenger w kategorii miejskich SUV-ów i crossoverów oraz Jeep® Grand Cherokee 4xe w kategorii dużych SUV-ów i aut terenowych – zostali wyłonieni głosami czytelników magazynów Motor i Auto Moto oraz serwisu motoryzacyjnego magazynauto.pl.

Wprowadzany właśnie na europejskie rynki Avenger, produkowany w Polsce w tyskim zakładzie Stellantis, oznacza początek kolejnej fazy elektryfikacji marki Jeep®. Ten mierzący zaledwie cztery metry SUV jest zwinny, reaktywny i przyjemny w prowadzeniu. Oferuje dynamiczne osiągi dzięki błyskawicznie dostępnemu momentowi obrotowemu i wyróżnia się bezgłośną jazdą. Przeznaczony jest dla osób prowadzących aktywny tryb życia, poszukujących modelu o kompaktowych wymiarach i wyposażonego w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Jeep® Grand Cherokee natomiast to globalny flagowy model, który wprowadza nowe standardy wyrafinowania klasy premium w połączeniu z innowacyjnymi technologiami. Reprezentuje piątą generację najczęściej nagradzanego SUV-a w historii, oferując zupełnie nową architekturę pojazdu, nowy napęd hybrydowy plug-in, zupełnie nowy wygląd nadwozia i nowe wnętrze wyróżniające się wykonaniem najwyższej jakości. Niezrównane możliwości terenowe oraz doskonałą dynamikę jazdy na drodze zapewniają mu dwa renomowane systemy napędu 4x4 – Quadra-Trac II i Quadra-Drive II.

// START TREASURE DATA SCRIPT // END TREASURE DATA SCRIPT