Nowy Jeep® Compass. Stworzony, by zaskakiwaćW zupełnie nowym Compassie styl, technologia, bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój i funkcjonalność spełniają oczekiwania europejskich klientów. 6 kwietnia odbyła się premiera nowego modelu auta w Europie dla Grupy Stellantis. W salonach Jeepa w Polsce Compass będzie dostępny w połowie kwietnia.

 

Antonella Bruno, dyrektorka marki Jeep® w Europie, zaprezentowała nowego Compassa – pierwszego SUV-a Jeepa na rynku europejskim, produkowanego w Melfi we Włoszech. Compass stanowi aż 40% wszystkich modeli Jeepa sprzedawanych w Europie, z czego jeden na cztery egzemplarze to wariant 4xe z technologią hybrydową plug-in. Relację z konferencji prasowej można obejrzeć tutaj.

 

Innowacyjny samochód doskonale łączy off-roadowy charakter i cechy idealnego auta miejskiego, czym zaskarbił sobie sympatię klientów z segmentu C-SUV. Są to zwykle racjonalni i rzeczowi „pragmatyczni marzyciele”, którzy lubią czasem uciec od codziennej rutyny. Na uwagę zasługuje elegancka i świeża estetyka, wyrafinowany i niezmiennie charakterystyczny styl, doskonała dynamika jazdy oraz zaawansowane systemy bezpieczeństwa i łączności. Lider jazdy terenowej od 80 lat kieruje się tym samym hasłem: „Go Anywhere, Do Anything”. Nowy model zaspokaja zarówno pragmatyczną potrzebę mobilności, jak i apetyt na ekscytujące codzienne przygody.

 

W wersji benzynowej nowy Compass posiada 1,3-litrowy silnik GSE o mocy 130 KM lub 150 KM, połączony odpowiednio z manualną skrzynią biegów i skrzynią DDCT z podwójnym suchym sprzęgłem z napędem na przednie koła. Nowy czterocylindrowy silnik benzynowy GSE z turbodoładowaniem gwarantuje wyjątkowe osiągi, doskonały komfort jazdy i wydajność, a przy tym zmniejsza zużycie paliwa i emisję CO2 o 27% (cykl WLTP) w porównaniu z modelem benzynowym. W ofercie silników spalinowych znajduje się 1,6-litrowy silnik wysokoprężny o mocy 130 KM, współpracujący z sześciobiegową manualną skrzynią biegów i napędem na przednie koła. Gama hybryd plug-in występuje z dwoma poziomami mocy: 190 KM i 240 KM z sześciostopniową automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła eAWD. Debiut wersji z technologią hybrydową plug-in pozwala na 100% elektryczną i bezemisyjną jazdę – łączy ona możliwości 4xe ze zrównoważoną mobilnością.

 

Miłośnicy Jeepa mają do wyboru pięć poziomów wyposażenia: Sport, Longitude, Limited, S i Trailhawk, z pięcioma kombinacjami jednostek napędowych (benzyna, diesel i hybryda plug-in). Dostępne są też wersje z różnymi skrzyniami biegów: sześciostopniowa manualna, automatyczna, dwusprzęgłowa (DDCT) lub sześciostopniowa automatyczna oraz napęd na przednie lub cztery koła.

 

Miejski, nowoczesny, wyrafinowany i stworzony w trosce o środowisko nowy Compass zyskał zaawansowany technicznie profil. Wśród inteligentnych rozwiązań warto wymienić:

• cyfrowy zestaw wskaźników z wyświetlaczem o przekątnej 10,25” Full HD z systemem Uconnect 5 oraz ekranem dotykowym o przekątnych od 8,4” do 10,1”, umieszczonym nieco wyżej i bardziej na środku deski rozdzielczej, by poprawić koncentrację kierowcy;
• pięciokrotnie szybszy procesor;
• system operacyjny Android z bezprzewodową integracją ze smartfonem i aplikacjami Apple CarPlay i Android Auto;
• interaktywną nawigację 3D TomTom;
• funkcję rozpoznawania naturalnej mowy.

Najnowszy model to również pierwszy Jeep® w Europie, umożliwiający autonomiczną jazdę na poziomie 2. W standardzie jest wyposażony w systemy ADAS najnowszej generacji, takie jak:

•asystent jazdy na autostradzie (Highway Assist), który łączy tempomat adaptacyjny i asystenta pasa ruchu. Dzięki temu auto automatycznie pozostaje na środku pasa, w odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu (system będzie dostępny w drugiej połowie roku);
• system rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition);
• inteligentny asystent prędkości (Intelligent Speed Assist), który automatycznie dostosowuje prędkość do limitów;
• system wykrywania senności kierowcy (Drowsy Driver Alert);
• system automatycznego hamowania awaryjnego (Automatic Emergency Braking) z funkcją rozpoznawania pieszych i kierowców. 

Wnętrze nowego Compassa stało się jeszcze bardziej funkcjonalne dzięki innemu rozmieszczeniu konsoli centralnej oraz trzykrotnie większej przestrzeni schowków. Obecnie ich pojemność wynosi aż 7,2 l i jest większa o blisko 4,4 l w porównaniu z poprzednią wersją. Bardziej nowoczesny styl podkreśla wygląd elementów wykonanych z materiałów najwyższej jakości: deski rozdzielczej, tunelu centralnego, kierownicy i paneli drzwi.

 

Ceny nowego Jeepa w Polsce zaczynają się od 99 900 zł za model benzynowy z silnikiem 1,3 o mocy 130 KM w wersji Sport. Leasys i FCA Bank oferują liczne korzystne rozwiązania w zakresie leasingu i finansowania. W ramach premiery Mopar® wprowadził nowe akcesoria, zwiększające możliwość personalizacji auta i podnoszące komfort wnętrza Jeepa.

// START TREASURE DATA SCRIPT // END TREASURE DATA SCRIPT