Elektryzująca premiera Jeepa Avengera w Paryżu. Jest polski akcent!

17 października na długo zapisze się w pamięci fanów marki Jeep®. To właśnie dziś w Paryżu podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego miała miejsce premiera nowego Jeepa Avengera. Jest to pierwszy w historii marki model wyposażony w pełni elektryczny napęd (BEV). Avenger jest pionierem nowej gamy w pełni elektrycznych, wyróżniających się możliwościami terenowymi samochodów zaprojektowanych specjalnie na rynek europejski. Stanowi kluczowy element globalnej strategii elektryfikacji, w ramach której marka zmierza do zdobycia pozycji światowego lidera w dziedzinie SUV-ów o zerowej emisji spalin.

Jeep® Avenger jest wyposażony w 400-voltowy elektryczny układ napędowy nowej generacji, który łączy w sobie nowy silnik elektryczny i nowy akumulator. Samo ładowanie zaś jest dziecinnie proste. Korzystając z kabla do szybkiego ładowania prądem stałym 100 kW (Mode 4) na publicznych stacjach ładowania, wystarczą trzy minuty, aby pozyskać energię wystarczającą na 30 km jazdy; lub 24 minuty, aby naładować akumulatory od 20 do 80%.

W Jeepie Avengerze zastosowano „podejście oparte na designie", oferując nowoczesną interpretację stylistyki Jeepa w kompaktowym wydaniu. Z przodu samochodu wyróżnia się kultowy, 7-szczelinowy grill, autentyczna sygnatura marki Jeep, która z biegiem lat ewoluowała z pionowego na bardziej poziomy wzór dla efektywności.

Sylwetka samochodu została starannie wykonana, aby zmaksymalizować wydajność aerodynamiczną i pokreślić dynamikę, wzmocnioną przez słupek „C", sprawiający wrażenie dachu unoszącego się nad autem, który jest cechą znaną z obecnej gamy. Powodem do dumy jest niewątpliwie fakt, iż Avenger produkowany jest w polskiej fabryce w Tychach, która istnieje już od 1975 roku.

// START TREASURE DATA SCRIPT // END TREASURE DATA SCRIPT