Triumf marki Jeep® w tegorocznej edycji OFF ROAD Magazine Awards

Tegoroczna edycja OFF ROAD Magazine Awards, organizowana przez specjalistyczny niemiecki magazyn OFF ROAD (poświęcony samochodom 4x4 i SUV), zdecydowanie należała do marki Jeep®. W prestiżowym konkursie, którego historia sięga 1982 roku, czytelnicy mogli zagłosować na swój ulubiony pojazd 4x4. W tym roku głosowało aż 39 211 fanów napędu na cztery koła: mieli oni do wyboru 251 modeli rywalizujących w 13 kategoriach. 5 Jeepów zdobyło 7 najwyższych wyróżnień.

Pierwszym wyborem czytelników „OFF ROAD” w kategorii „Najlepszy kompaktowy SUV” został Jeep® Renegade. To pierwszy model Jeepa, który wystartował w kategorii kompaktowych SUV-ów. Wyjątkowe możliwości technologii 4xe plug-in hybrid zostały docenione po raz kolejny. Renegade bowiem od momentu wprowadzenia go na rynek 7 lat temu nieprzerwanie zdobywa tytuł „Najlepszego kompaktowego SUV-a”. Niedaleko za Renegede’em w tej samej kategorii uplasował się Jeep® Compass. Zajął 3. miejsce, czym potwierdził sympatię miłośników kompaktowych SUV-ów do całej marki Jeep®.

Wyjątkowym wyróżnieniem jest zwycięstwo Jeepa Wranglera z technologią 4xe plug-in hybrid w kategorii „Napęd alternatywny”. To, że pozostawił konkurenta z drugiego miejsca daleko w tyle, świadczy o docenieniu przez czytelników przyjaznej środowisku elektrycznej mobilności. To nie jedyne odznaczenie Jeepa Wranglera – model zdobył również 2. miejsce w kategorii dla samochodów terenowych klasy A „Off-Roader”.

Duży sukces odniósł w tym roku Jeep® Grand Cherokee – zarówno aktualny model, jak i jego nowa generacja. Dotychczasowy Jeep® zwyciężył w kategorii „Luxury” dla najlepszego importowanego luksusowego samochodu terenowego, a w kategorii „Luxury Off-Roader” uplasował się na 2. miejscu na podium. Nowy Grand Cherokee, który jeszcze nie zadebiutował w Europie, już zdążył zdobyć 2. miejsce w kategorii „Nowość Roku”. Niewielką liczbą głosów został wyprzedzony nowy Jeep® Gladiator – w kategorii „Pickup” klasy C zajął 2. miejsce.

Wyniki tegorocznej edycji OFF ROAD Magazine Awards zostaną opublikowane w nr. 9/21, dostępnym od 10 sierpnia 2021 r. Interesują Cię zwycięskie modele? Dowiedz się więcej o Jeepie Renegadzie, Jeepie Compassie, Jeepie Wranglerze oraz o Jeepie Gladiatorze.

// START TREASURE DATA SCRIPT // END TREASURE DATA SCRIPT