W Tychach ruszyła produkcja Jeepa Avengera, zdobywcy tytułu „European Car of the Year 2023”

Jeep® Avenger, zdobywca prestiżowego tytułu „European Car of the Year 2023”, to pionier nowej gamy wszechstronnych, w pełni elektrycznych samochodów o wymiarach dostosowanych do potrzeb rynku europejskiego. Dostępne w standardzie systemy zarządzania trakcją (Selec Terrain) i kontroli zjazdu ze wzniesienia (Hill Descent Control) w połączeniu z wysokimi kątami natarcia i zejścia oraz prześwitowi 195 mm zapewniają mu imponujące możliwości.

Jest wyposażony w 400-woltowy elektryczny układ napędowy nowej generacji, składający się z nowego silnika elektrycznego o mocy 156 KM i momencie obrotowym 260 Nm oraz nowego akumulatora o pojemności 54 kWh.

Ogromne zainteresowanie, jakie budzi to auto, potwierdzają wyniki sprzedaży w Europie, gdzie zostało sprzedanych ponad 10 000 egzemplarzy od czasu otwarcia zamówień na wersję „1st Edition” 01.12.2022 r., a następnie pełnej gamy modelowej, od 11.01.2023 r.

„Doceniamy duże zainteresowanie tym wyjątkowym modelem marki Jeep®, który cechuje szereg najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Ze swojej strony, nasz tyski zespół dołoży do niego dodatkową wartość – jakość na najwyższym poziomie.” - powiedział Tomasz Gębka, dyrektor zakładu Stellantis w Tychach.

Jeep® Avenger jest dostępny w Polsce w promocyjnym finansowaniu i w cenie nawet 147 000 zł dzięki rządowym ulgom*. Dostawy pierwszych samochodów przewidziane są w drugim kwartale 2023 roku.

*Cena uwzględnia opłatę transportową w wysokości 500 zł brutto. Warunki skorzystania z dopłaty w ramach programu „Mój Elektryk”, w szczególności wysokość dopłaty, osoby uprawnione do skorzystania z dopłaty, regulamin naboru wniosków, są dostępne na stronie
https://www.gov.pl/web/elektromobilnosc/o-programie

// START TREASURE DATA SCRIPT // END TREASURE DATA SCRIPT