NOWY JEEP® WRANGLER: KOLEJNA ODSŁONA LEGENDY
Jeep® Wrangler to niekwestionowany król off-roadu i ikona wolności rozpoznawalna na całym świecie. To jedyne w swoim rodzaju auto gotowe do napisania nowego rozdziału legendarnej historii marki Jeep®. Nowy Wrangler czwartej generacji oferuje jeszcze lepsze zdolności terenowe, najwyższy poziom komfortu i prowadzenia.

Od momentu powstania Wranglera, jego konstruktorom przyświecało założenie, by był to samochód zdolny pokonywać szlaki terenowe stanowiące największe wyzwania. Ponad siedemdziesiąt pięć lat w opracowywaniu układów napędu 4x4 zaowocowało powstaniem najbardziej „uzdolnionego” Wranglera w historii.

To zasługa współistnienia dwóch zaawansowanych systemów napędu 4x4 typu „full-time” – Command-Trac i Rock-Trac. Systemowi Rock-Trac towarzyszą elektroniczne blokady przedniej i tylnej osi Tru-Lock, oraz elektronicznie rozłączany przedni stabilizator poprzeczny. Oba układy wyposażone są w nową, 2-biegową skrzynię rozdzielczą Selec-Trac typu „full-time”, która w sposób ciągły monitoruje i zarządza momentem obrotowym na przednich i tylnych kołach. Każdy egzemplarz Wranglera jest wyróżniony także emblematem „Trail Rated” świadczącym o jego legendarnych zdolnościach 4x4.

Wszystkie elementy konstrukcyjne nowego Wranglera służą zapewnieniu mu najwyższej funkcjonalności. Sercem legendarnych zdolności jest design „body-on-frame”, czyli konstrukcja nadwozia na ramie. Rozwiązanie to wraz ze sprawdzonym pięcio-wahaczowym układem zawieszenia sprawia, że Wrangler stanowi wzorzec, jeśli chodzi o zdolności do jazdy z napędem 4x4 z ulepszoną dynamiką podczas jazdy szosowej, bezpieczeństwo oraz bardziej komfortowe wrażenia z jazdy.

Wystarczy już jedno spojrzenie na jego sylwetkę, by wiedzieć, że to on! Mimo licznych modyfikacji Wrangler nic nie stracił ze swojego jedynego w swoim stylu wyglądu, który zapewnił mu rozpoznawalność na całym świecie. Design nadwozia nowego Jeepa Wranglera jest odważny i surowy, z szerokim rozstawem osi i obniżoną linią dachu. Większe okna zapewniają lepszą widoczność na zewnątrz, szczególnie podczas podróży po ekstremalnych szlakach.

Jako jedyny dostępny na rynku SUV z napędem 4x4, Jeep® Wrangler umożliwia jazdę z w pełni otwartą przestrzenią nad głową. Model oferuje różne kombinacje dachów, by zapewnić jeszcze większą wolność. Na szczególną uwagę zasługuje nowy, łatwy w obsłudze, sterowany elektrycznie dach Sky One-Touch. Poprzez naciśnięcie przycisku umożliwia on pasażerom pełne otwarcie dachu z płótna na całej długości samochodu. Ponadto, w nowym Wranglerze dostępne są jeszcze dwie inne konfiguracje dachu: nowy miękki dach Sunrider oraz lżejszy, łatwy w obsłudze zdejmowany twardy dach Freedom Top składający się z trzech paneli.

Również i wnętrze nowego Wranglera kontynuuje legendarne założenia. Łączy ono w sobie jedyny w swoim rodzaju styl z naciskiem na wszechstronność, funkcjonalność i intuicyjną obsługę przy zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i wykończenia. Centralną konsolę inspirowaną dziedzictwem modelu wyróżnia czysta, dopracowana forma, która uzupełnia poziomy design deski rozdzielczej i dedykowane wykończenie zależnie od wersji.

Jeep® Wrangler czwartej generacji oferuje trzy różne poziomy wyposażenia: Sport, Sahara i Rubicon – wszystkie dostępne w konfiguracji 2-drzwiowej lub 4-drzwiowej. W wariancie Sahara panel instrumentów otoczony jest miękką w dotyku powierzchnią z akcentującymi przeszyciami. Zaś panele drzwi kierowcy i pasażera z przodu zostały pokryte winylem i mają wydłużone podłokietniki w celu zapewnienia większego komfortu podczas jazdy. Jeszcze bardziej ekskluzywny wygląd tej wersji zapewnia ekskluzywny pakiet Overland.