GAMA SUV’ów

SUV od zawsze kojarzy się z przygodą i wolnością, ale Jeep® wie, że ich kształt i rozmiar za każdym razem jest inny. Począwszy od dwóch SUV’ów Grand Cherokee i Cherokee po najnowszych członków rodziny, Compassa i Renegade’a oraz legendarnego Wranglera, łatwo odnaleźć coś, co nam odpowiada.

SUV: TO MY STWORZYLIŚMY JEGO DEFINICJĘ

SUV, skrót, który w języku angielskim oznacza „sport utility vehicles”, czyli „sportowy samochód użytkowy”, w latach 80-tych ubiegłego stulecia stał się powszechnie stosowanym terminem, lecz możliwości kryjące się pod tą nazwą istniały już wcześniej. Termin „Sport utility vehicles” po raz pierwszy ukazał się w 1974 roku w katalogu Cherokee pierwszej generacji, na zawsze zapewniając sobie miejsce w historii. Od tej chwili popularność terminu SUV oraz marki urosła do takich rozmiarów, że SUV stał się synonimem Jeepa®! Samochody te są charakterystyczne ze względu na bogatą gamę możliwości terenowych, dzięki mocnemu i wytrzymałemu podwoziu, technologii napędu na cztery koła oraz funkcjonalnemu wnętrzu. Pierwsze SUV’y tej marki stały się legendą ze względu na ich pionierską postawę oraz zdolność pokonania każdej przeszkody, jaka stanie na ich drodze. Takie połączenie wolności i siły wzniosło Jeepa® ponad powszechną koncepcję tego, czym powinien być SUV, tworząc emocjonalną więź i podążając za czymś, co nie ma sobie równych po dziś dzień. To pasja i pragnienie stanowią dziś siłę napędową tej marki, podczas gdy w dalszym ciągu tworzy ona SUV’y legendy, które idealnie nadążają za zmieniającymi się potrzebami nowoczesnego kierowcy.

HISTORIA SUV’A, TWOJA PRZYSZŁOŚĆ.

Historia marki Jeep® jest dobrze udokumentowana i sięga wstecz do roku 1941 i Drugiej Wojny Światowej i nazwy Willys Overland. Pierwotny projekt SUV’a zakładał taką samą funkcjonalność oraz niezwykłą wytrzymałość, jakie zawsze stanowiły znak rozpoznawczy Jeepa®, do tego stopnia, że armia Stanów Zjednoczonych nazwała go swoim środkiem transportu ogólnego zastosowania (GP - General Purpose). Na każdym kroku marka Jeep® pisała i powtarzała swoją własną historię. Począwszy od niepowtarzalnej nazwy, po ukucie terminu SUV, marka Jeep® zawsze była czymś więcej niż tylko prekursorem trendów, była pionierem. Dzięki rewolucyjnym modelom takim jak Jeep® CJ, pierwszy „cywilny Jeep®” począwszy od 1945 roku, po „pełnowymiarowe Jeepy®” jak SJ Wagoneer, Cherokee oraz pickupy od lat 60-tych ubiegłego stulecia, po charakterystycznego Jeepa®, którego używał amerykański urząd pocztowy, marka Jeep® nie wybiegała odrobinę w przyszłość, ona nieustannie ją tworzyła. W połowie lat 80-tych poprzedniego wieku wprowadzony został Wrangler i zaprojektowany na nowo Cherokee, katalizatory, które zapoczątkowały erę nieomal kultu, szerzącego się wśród miłośników SUV’ów, motoryzacji i aktywności na otwartym powietrzu.

SUV. kompaktowy SUV. 4x4.
RÓŻNE NAZWY, TEN SAM DUCH

Często nazwę SUV, kompaktowy SUV i 4x4 zalicza się do jednej kategorii, lecz w zależności od tego, czego potrzebujesz, dobrze jest wiedzieć, co odróżnia jedną od drugiej, a także co jednoczy je wszystkie. Różnica między kompaktowym SUV’em i SUV’em dotyczy głównie ich ramy i konstrukcji, a także w niewielkim stopniu ich możliwości terenowych. SUV zbudowany jest na szerszej i dłuższej ramie, która oferuje większy prześwit i większy całkowity rozmiar. Z drugiej strony kompaktowy SUV posiada mniejsze wymiary z myślą o przestrzennym wnętrzu z nadwoziem samonośnym. 4x4 jest zaledwie terminem opisującym pojazd wyposażony w system, który mechanicznie wykorzystuje wszystkie cztery koła równocześnie. SUV, kompaktowy SUV i 4x4 marki Jeep® wszystkie oferują lepsze możliwości terenowe w porównaniu do standardowych SUV, a także wyżej umiejscowione siedzenie kierowcy, co zapewnia lepszą widoczność, większe bezpieczeństwo i gwarantuje większy komfort jazdy. Te właśnie cechy i wiele więcej świadczą o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości całej gamy SUV’ów, kompaktowych SUV’ów i samochodów z napędem na cztery koła marki Jeep®.

HYBRYDOWY SUV: NOWY RODZAJ ZABAWY

Gotowy na przygodę w miejscach, w których nigdy wcześniej nie byłeś? Jeep® właśnie przedstawił swojego pierwszego, hybrydowego SUV’a, jeszcze raz otwierając drzwi nowym możliwościom. W wyniku sprzężenia mocy dwóch silników, jednego spalinowego i jednego elektrycznego, pojazdy hybrydowe oferują wiele korzyści dla kierowcy, pasażerów oraz środowiska. Połączenie tych dwóch silników przekłada się na znakomitą oszczędność paliwa i znaczną redukcję emisji CO2 oraz czasami możliwość jazdy wyłącznie z wykorzystaniem energii elektrycznej. Renegade i Compass będą dwoma pierwszymi hybrydowymi SUV’ówami marki Jeep®. Silnik spalinowy wykorzystywany będzie do napędzania przednich kół, zaś silnik elektryczny napędzać będzie tylne koła. Elektryczny silnik hybrydy można ładować za pośrednictwem przewodu, lecz istnieje również możliwość ładowania go w trakcie jazdy, dzięki prądnicy napędzanej silnikiem spalinowym. Innowacyjne zastosowanie takiego zestawu generuje dodatkową wartość poza oszczędnością, tworząc elektryczny układ napędu na cztery koła, który zapewnia szybszą reakcję silnika, a także zwiększa możliwości terenowe, co jest zasługą natychmiast dostępnego momentu obrotowego silnika elektrycznego.

Gama samochodów hybrydowych

Zenergetyzuj swoją podróż KOMPAKTOWY I ENERGETYCZNY SUV

Nieustraszony i radosny charakter Jeepa® znajduje swoje odzwierciedlenie w Renegade, kompaktowym SUV’ie, który robi wrażenie. Dzięki napędowi na cztery koła i nowoczesnej technologii, ten SUV jest zawsze gotowy do drogi.

Renegade

Wybierz cel podróży

SUV, który jest naprawdę gotów ruszyć w każdym kierunku, Compass kryje w sobie ducha Jeepa®, co przejawia się w jego kompaktowym designie, przestronności wnętrza oraz jego bezproblemowemu podejściu do wszystkich trudności. To idealny towarzysz miejskich podróży oraz gdy poczujesz potrzebę wydostania się poza miasto.

Compass

Mistrzowski styl

Cherokee, rewelacyjny SUV średniej wielkości, łączy w sobie znakomitą zwrotność na drodze i poza nią z niezwykłym komfortem i udogodnieniami technologicznymi, które sprawiają, że idealnie nadaje się do codziennej jazdy i na Twoją kolejną przygodę

Cherokee

Ucieleśnienie świetności

Grand Cherokee, największy SUV w gamie, emanuje mocą i wysoką jakością, dzięki wyjątkowemu komfortowi ręcznego wykonania, wytwornym opcjom wykończenia oraz niezrównaną sprawnością na bezdrożach.

Grand Cherokee

Twarz przygody

W końcu, oto i flagowy model tej marki, od którego wszystko się zaczęło: Jeep® Wrangler, ucieleśnienie 4x4 i wolności oraz emocji, który w dalszym ciągu inspiruje świat.

Wrangler
image

DELEKTUJ SIĘ KOMFORTEM I ODDAJ SIĘ PRZYGODZIE

Kiedy przychodzi podjąć decyzję, jakiego SUV’a kupić, jedyny sensowny wybór to marka z największą liczbą nagród, oraz która napisała książkę o znaczeniu SUV’a. Odkryj wszystkie te fantastyczne oferty w całej gamie SUV’ów marki Jeep® i doświadczaj wolności, jak nigdy przedtem!

oferty