STANDARDY BEZPIECZEŃSTWA JEEPA®

Jeep® Compass e-Hybrid posiada szeroką gamę aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa oraz najnowszą technologię usprawniającą każdy aspekt jazdy.

Jeep® Wave

TEMPOMAT ADAPTACYJNY

W nowym Jeepie® Compass e-Hybrid tempomat adaptacyjny jest wyposażeniem standardowym. To system elektroniczny, którego zadaniem jest utrzymanie stałej prędkości jazdy oraz bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. W przypadku, gdy pojazd poprzedzający hamuje lub zwalnia, system automatycznie zmniejsza prędkość, aby utrzymać odpowiednią odległość.

Jeep® Wave

ASYSTENT PASA RUCHU

Ten system bezpieczeństwa pomaga utrzymać pojazd pośrodku pasa ruchu. Jeśli samochód zbliży się do jego krawędzi, system koryguje położenie samochodu poprzez wpływanie na układ kierowniczy.

Jeep® Wave

AUTONOMICZNA JAZDA POZIOMU 2

Highway Assist System (HAS) - nowy system autonomicznej jazdy poziomu 2 - to przyszłość mobilności według Jeepa® Ten system łączy technologie tempomatu adaptacyjnego i asystenta pasa ruchu w celu utrzymywania stałej prędkości i odpowiedniego dystansu od poprzedzającego pojazdu oraz utrzymywania samochodu na środku pasa ruchu. Jeep® Compass jest pierwszym modelem z gamy, który umożliwia autonomiczną jazdę poziomu 2.

SKUPIONY NA DRODZE

Jeep® Compass e-Hybrid jest standardowo wyposażony w systemy bezpieczeństwa i nowoczesne technologie zaprojektowane tak, aby dbały o bezpieczeństwo Twoje jak i innych użytkowników dróg oraz pomagały w codziennej jeździe.

Jeep® Wave

SYSTEM WYKRYWANIA ZMĘCZENIA KIEROWCY

Ten system został opracowany w celu wykrywania poziomu koncentracji kierowcy i sugerowania idealnego momentu na przerwę w podróży. Deska rozdzielcza jest wyposażona w czujnik skanujący zachowanie kierowcy co siedem minut, aby ocenić stopień skupienia, a jeśli wykryje potrzebę przerwy, na wyświetlaczu zegarów pojawi się symbol filiżanki wraz z sygnałem dźwiękowym, zalecając kierowcy przerwę.

Jeep® Wave

AUTONOMICZNE HAMOWANIE Z ROZPOZNAWANIEM PIESZYCH

Nowy Jeep® Compass e-Hybrid może zapobiec kolizjom z pojazdami, przeszkodami i pieszymi lub złagodzić ich skutki. Jeśli kierowca nie zareaguje na czas, przedni radar wykryje obecność przeszkód na torze jazdy samochodu i automatycznie zahamuje, aby zapobiec kolizji lub złagodzić jej skutki.

KAMERA 360°

Nowa technologia wspierająca kierowcę, która ułatwia parkowanie. Kamera 360° tworzy wirtualny widok z góry, który zapewnia większą kontrolę nad manewrami parkowania.